Emirdağ büyüyor

Videoyu Aç Emirdağ büyüyor
A
a

ES TV’de yayınlanan Haber Masası programının konuğu olan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Emirdağ su anda çağ atlıyor, Emirdağ bütün kabuklarını kırdı, Emirdağ modernleşiyor, Emirdağ büyüyor, Emirdağ sosyalleşiyor, Emirdağ kendi kültürüne sahip çıkıyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ES TV’de yayınlanan Haber Masası programında ESGROUP Genel Koordinatörü ve Anadolu Gazetesi Köse Yazarı Ali Baş’ın konuğu oldu. Emirdağ’dan canlı olarak yayınlanan programda konuşan Başkan Koyuncu “Emirdağ modernleşiyor, Emirdağ büyüyor, Emirdağ çağ atlıyor. Lütfen Emirdağ dışındaki yasayan vatandaşlarımız hemşerilerimiz, gurbetçilerimiz, yüzünüzü Emirdağ’ına dönün” dedi.
 
200 BİN GURBETÇİ AĞIRLADIK
 Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, göreve geldiği günden bu yana belediye olarak yaptıkları hizmetleri anlattı. Gurbetçilerin ilçesi olarak bilinen Emirdağ’da bu yıl 200 bin gurbetçiyi ağırladıklarını söyleyen Başkan Serkan Koyuncu, pandemi nedeniyle bir yıldır ilçeye gelemeyen gurbetçileri gördüklerinde çok mutlu olduklarını ifade etti.
 
DOĞALGAZ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
 Doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi veren Koyuncu, “Muhtemelen 2019 yılında Emirdağ şehrinin yüzölçümüne baktığımızdan merkezden yüzde 5 civarında bir doğalgazımız mevcut idi. Bugün geldiğimiz noktada hala çalışıyoruz. Su anda yüzde 45'lere yakın vatandaşımıza doğalgazı ulaştırdık. Tabii doğalgaz ulaşması demek sadece doğalgaz havadan gelip de vatandasın evine girmiyor. Bütün o cadde ve sokakların tamamı kazılıyor ve bu kazılardan sonra tekrardan biz belediye olarak bu üst yazı ile yapmak zorundayız. Bir yandan doğalgaz çalışmaları devam ediyor bir taraftan da belediye olarak üst kapı üst kaplama çalışma devam ediyor su anda” diye konuştu.
 
EMİRDAĞ ARTIK ESKİSİ GİBİ DEĞİL
 Emirdağ’ın geliştiğini ve eskisi gibi olmadığına dikkat çeken Koyuncu, “Eskişehir’deki Emirdağlılara hatta yurtdışındaki veya Ankara’daki, Emirdağ dışındaki Emirdağlılara su mesajı vereyim; Sabahattin Tetik ağabeyimizin isteği ile Cüneyt Kardemir ile beraber düzenlemiş olduğu bir gece vardı Emirdağlılar gecesi. Bundan yaklaşık bir ay önce orada da aynı şeyi söyledim, tekrar ediyorum. Emirdağ bildikleri Emirdağ değil artık. Emirdağ su anda çağ atlıyor, Emirdağ bütün kabuklarını kırdı, Emirdağ modernleşiyor, Emirdağ büyüyor, Emirdağ sosyalleşiyor, Emirdağ kendi kültürüne sahip çıkıyor. Lütfen Emirdağ dışındaki yasayan vatandaşlarımız hemşerilerimiz, gurbetçilerimiz, yüzünüzü Emirdağ’ına dönün. Birçok il ve ilçede bulamadığınız her şey artık Emirdağ’ında var bu konuda bütün olumlu eleştirilerin, olumsuz eleştirilerin ama yapıcı olmak kaydıyla tamamını bekliyoruz. Tamamını istiyoruz ki bizler evliya falan değiliz. Bir sürü hatamız vardı bunu da kabul ediyoruz. Peşinden ve bu hatalarımıza dönmeyi de biliriz. Yeter ki bize fikir verin Emirdağ’ında ne görmek istiyorsanız onları bize lütfen ulaştırın. Biz de elimizden geleni yapalım” şeklinde konuştu.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi