Emlakçılar da destek istiyor

Videoyu Aç Emlakçılar da destek istiyor
A
a

Eskişehir Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan destek paketi içerisine emlakçıların da dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından esnafa destek paketi hazırladıklarını duyurdu. Eskişehir Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik ise, destek verilecek esnaf arasında emlakçıların olmadığını söyledi. Kendilerinin de pandemiden etkilendiğini ifade eden Çelik, “Sayın cumhurbaşkanımız destek paketlerini açıkladı. Maalesef bizim sektörümüz içinde mevcut değil. Esnafımızdan bizlere talep geliyor bu konuda. Diğer esnaf arkadaşlarımız gibi vergi, KDV, sigorta veriyoruz, stopaj veriyoruz, her türlü dükkân kiralarımız var. Devletimiz kapat dediği zaman tamamen kapatıyoruz. Kapanmaya en çok uyum sağlayan sektörlerden bir tanesi biziz. Gerçekten meslektaşlarımız çok zor durumda. Bizleri devamlı aramaktalar. Biz neden yararlanamıyoruz, çok sıkıntılıyız gibi serzenişte bulunuyorlar. Haklı meslektaşlarımız. Çalışan sektörlere bile destek veriliyor. Ama baktığımızda bizim sektörümüze destek verilmiyor. Örnek veriyorum, pazarcısı, taksicisi gibi sektörler hem çalışıyorlar hem yardım alıyorlar. Biz hem uyum sağlıyoruz hem çalışmıyoruz ama hiçbir yardım alamıyoruz. Bizi de bu destek paketine ilave etmelerini istiyoruz. Meslektaşlarımızın sıkıntılarının giderilmesini istiyoruz. Pandemiden en çok etkilenen sektörlerden birisi biziz. Çünkü hastalıktan dolayı randevu alamıyoruz, ev gösteremiyoruz. Hizmetimizi yapamıyoruz. 17 gün yasak vardı. 17 gün evde durduk, dükkânlarımızı açmadık. Dükkan kiralarımız hepsi devam etti. En azından bizim sigortalarımızı erteleseler. Bu desteğe bizim de üyelerimizi dâhil etseler çok iyi olacaktır” şeklinde konuştu.
Destek Paketinin Detayları
Cumhurbaşkanı Erdoğan, pandemi döneminde zarara uğrayan esnafa hibe desteği verileceğini açıklayarak, "Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara veren esnaflarımıza iki grup halinde destek olacağız. 1. grupta kahve kıraathane pastane, internet kafeler vb işletmeler yer almaktadır. Sayıları 235 bine ulaşan işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapacağız. 2. grupta bakım onarım, tamirat, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak, kozmetik, bakırcılar, ayakkabıcılar, konfeksiyonlar vb yer almaktadır. Bu gruba berberler otobüsçüler, pazarcılar dahildir. Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan bu gruba bir defaya mahsus 3 bin lira hibe desteği vereceğiz. Toplamda 4 milyar 602 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak veriyoruz" ifadelerini kullandı.  MELTEM KARAKAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi