En sevdikleri kitap karakterlerini canlandırdılar

Videoyu Aç  En sevdikleri kitap karakterlerini canlandırdılar
A
a

Eskişehir’de ilkokul öğrencileri, Kütüphane Haftası çerçevesinde en sevdikleri kitapların karakterlerine bürünerek renkli görüntüler oluşturdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bu yıl 28 Mart-3 Nisan tarihlerinde kutlanan Kütüphane Haftası, Eskişehir Hürriyet İlkokulu’nda renkli anlara sahne oldu. Öğrencilerin eğlenerek kitaplara daha çok ilgi duymalarını sağlamak, haftanın önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına etkinlik düzenlendi.

En sevdikleri kitabın kahramanı oldular
Öğrencilerden en sevdikleri kitaplardan karakter seçmeleri ve bu karakterleri canlandırmaları istendi. Velilerin de desteğiyle minikler çeşitli kostümlerle okula geldi. Prensesten cadıya, süper kahramandan korsana, uğur böceğinden Nasreddin Hoca’ya kadar birçok çeşit kostüm giyen öğrenciler, böylece kitap kahramanlarını en sevimli şekilde gerçek dünyaya yansıttı.

Doyasıya eğlendiler
Öğrencilerin Kütüphane Haftası etkinliği bununla da sınırlı kalmadı. Teneffüs saatinde okulun hoparlörlerinden çalınan oyun havaları ve çeşitli müziklerle doyasıya eğlenen minikler, okul bahçesini adeta bir parti alanına dönüştürerek renkli görüntüler oluşturdu.
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir