Alpata Eskişehir logo sağı

Endüstri fuarı için işbirliği

Videoyu Aç Endüstri fuarı için işbirliği
A
a

ETO, TÜYAP ve Eskişehir OSB tarafından Haziran’da gerçekleştirilecek olan Eskişehir Endüstri Fuarı kapsamında ortaklaşa organizasyonlar yapmak amacıyla işbirliği protokol imzaladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ETO, Tüyap ve Eskişehir OSB arasında Eskişehir Endüstri Fuarı 2021 için işbirliği yapılması amacıyla protokol imzalandı. Protokol törenine Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, TÜYAP Tüm Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü katıldı. Toplantıda konuşan Metin Güler, Eskişehir’de profesyonel fuarcılığın 2018 Aralık ayında Kitap Fuarı ile başladığını belirterek, pandemi etkisini gösterene kadar düzenlen 13 fuarda 790 firmanın stant açtığını ve 718.000’den fazla kişinin fuarları ziyaret ettiğini kaydetti. 9-12 Haziran 2021 günleri arasında düzenlenecek olan fuarın Eskişehir’in kabiliyet gösterdiği endüstriyel alanda gerçekleştirileceğini belirten Güler, fuarın Eskişehir OSB tarafından da desteklenmesinin çok önemli olduğunu kaydetti.
ESKİŞEHİR İÇİN ÖNEMLİ BİR İŞBİRLİĞİ
Eskişehir sanayisinin yüzde 80’lik kısmının Eskişehir OSB tesislerinde üretim yaptığını söyleyen Nadir Küpeli, Eskişehir Endüstri Fuarı 2021’nin sanayiciler açısından da önem taşıdığını ifade etti. 2020 yılında Eskişehir OSB’den 42 yatırımcıya toplam 888 bin metrekarelik yeni yer tahsis ettiklerini belirten Küpeli; ETO, EOSB ve TÜYAP işbirliğiyle çok güzel bir fuar organizasyonu gerçekleştirilerek, Eskişehir sanayisinin ulaşmış olduğu bu yüksek gelişmişlik ve kabiliyet düzeyinin hem yerli hem de yabancı konuklara gösterileceğini söyledi.
KALBİ ESKİŞEHİR’DE ATACAK
Protokol töreninde konuşan TÜYAP Tüm Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise, Haziran’da imalat sektörünün kalbinin Eskişehir’de atacağını söyledi. Ersözlü desteklerinden dolayı ETO’ya, Eskişehir OSB’ye ve fuarın düzenlenmesinde emeği geçen kuruluşlara da teşekkür etti. Konuşmaların ardından Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü tarafından Eskişehir Endüstri Fuarı 2021 için protokol imzalandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi