Erdoğan’a mektup gönderdi

Videoyu Aç Erdoğan’a mektup gönderdi
A
a

Emekli albay ve Yazar Alican Türk, 28 Şubat kumpas davası sonuçlanması ve "suçlu" bulunan 14 komutanın 19 Ağustos 2021 tarihinde cezaevine girmesi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazıp gönderdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
28 Şubat kumpas davasında 2012 yılında tutuklanarak 14 ay ceza evinde kaldığını ve daha sonra beraat ettiğini hatırlatan Türk, “Kaderin bir cilvesi, o komutanlar cezaevine konurken ben ’özgürlüğümü’ kazanmış (!) oldum. Ancak her ne kadar beraat etmiş olsam da, söz konusu davaya ilişkin soruşturma ve yargılamanın nasıl hukuksuzluklar, usulsüzlükler, sahte belgeler üzerinden yürütüldüğünü çok yakından biliyorum. Zira 106 celse süren davanın 105'ini - hem de en önde oturarak - takip ettim. Son derece net olarak söyleyebilirim ki, bu dava 2006'ların sonunda Şemdinli Davası'yla başlayıp Atabeyler, Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Askerî Casusluk, Kozmik Oda, Oda Tv, Malatya / Zirve, Erzincan / İlhan Cihaner, Fenerbahçe / Şike vb. yaklaşık 15 davanın son halkasıdır ve FETÖ tarafından organize edildiği sabit olan bütün o davalarda ne tür hukuksuzluk, usulsüzlük, sahtecilikler varsa aynısı 28 Şubat davasında da vardır, yaşanmıştır” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI’NA GÖNDERDİM
Bildiklerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 4 Eylül 2021 tarihinde 4 sayfalık bir mektupla anlattığını belirten Türk, “Yani ‘Yargıtay kararı sonrasında kapımızı çalan olmadı’ diyen Sayın Cumhurbaşkanı'nın kapısını - bir kez daha - çalmış oldum. Ayrıca sanıklar olarak Yargıtay'a sunduğumuz ve halen ‘FETÖ üyeliği ve Kozmik Oda'dan devletin gizli belgelerini aşırmak’ suçuyla 17 yıldan fazla hapis cezasına çarptırılan savcı kılıklı bir hainin hazırladığı iddianamede yapılan sahtekârlıkları, çarpıtmaları, tahrifatları içeren bin 700 sayfayı aşkın Temyiz Dilekçesi'ni 4 cilt halinde kendilerine gönderdim. Amacım, Sayın Cumhurbaşkanı'nın da o hukuksuzlukları, sahtelikleri kendi gözleriyle görmesi ve bu duruma müdahale edip yasal yetkileri çerçevesinde ilgili mercileri harekete geçirmesi, gerekirse hukuka aykırı uygulamaları nedeniyle ilgili yargıçlar hakkında inceleme başlat(ıl)masıdır” dedi. Türk, Erdoğan’a göndermiş olduğu mektubu, ve eklerin fotoğraflarını da kamuoyu ile paylaştı.

YANLIŞ KARAR DÜZELTİLMELİ
Türk, sözlerini şöyle noktaladı: “Şahsen Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak hak, hukuk ve adalet adına bu yazıyı yazma, paylaşma ihtiyacı hissettim. Yargının verdiği yanlış kararın bir dakika bile zaman yitirilmeden düzeltilmesi ve 14 komutanımızın serbest bırakılması gerektiğini savunuyorum. Hepsini yakından tanıdığım komutanların oldukça ilerlemiş yaşları ve sağlık durumları itibariyle durumun kritik olduğunu değerlendiriyorum. Mevcut kararlar Türk Yargısının alnında bir leke, sırtında bir kamburdur. O lekenin temizlenmesi ve / veya kamburdan kurtulma konusunda gerekli çabanın gösterilmesini - Sayın Cumhurbaşkanı'nın ötesinde - sizlerin boynunda da bir borç olarak görüyorum. Lütfen bu dava üzerinde ciddiyetle, özenle ve ısrarla durunuz.”

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi