ES ES GENEL KURULA GİDİYOR!

Videoyu Aç ES ES GENEL KURULA GİDİYOR!
A
a

Yönetimsel ve sportif başarısızlıkların ardından yükselen tepkilere daha fazla dayanamayan yönetim Genel Kurul kararı aldı. Siyah-Kırmızılı kulüp 6 Ekim Pazar günü saat 14.00’de Anemon Otel’de kongreye gidecek.

İptal edilmişti
Eskişehirspor’da 30 Mayıs tarihinde göreve gelen yönetim, dün ikinci kez genel kurul kararı aldı. Daha önce Başkan Osman Taş’ın istifasının ardından 8 yönetici imzası ile alınan ve 19 Eylül tarihinde yapılması gereken genel genel kurul, Başkan Osman Taş’ın istifasını çekmesinin ardından 24 saat içinde iptal edilmişti.
 
Yönetime güven kalmadı
İlk 4 haftada alınan başarısız sonuçlar, ödenmeyen mevcut futbolcu alacakları, Teknik Direktör Fuat Çapa’nın istifası ve son olarak Ulusal Kulüp Lisansı alınamaması nedeniyle gelen 3 puan cezası, bardağı taşıran son damla oldu. Camianın artık sabrı taştı. Yönetim kuruluna olan inanç tamamen kalmadı.
 
İstifalar verildi
Başkan Osman Taş’ın genel kurul kararı almamak için direnmesi nedeniyle, istifanın eşiğine gelen bazı yönetim kurulu üyelerinin istifalarını noterden göndermeye başlaması, Başkan Taş’ı genel kurul kararı almak zorunda bıraktı. Edinilen bilgilere göre daha önce istifa eden Mete Yılmaz, Hasan Tunç ve Umut Cumalı’nın ardından, başkan yardımcıları Mustafa Polat ve Mehmet Şimşek’in yanı sıra, Genel Sekreter Selim Demircioğlu, istifalarını vermeye hazır olan yöneticiler olduğu gelem haberler arasında.
 
Kongreyi Diri duyurdu
Kongre kararıyla ilgili kulüpten resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tesislerdeyiz... Osman Başkan ile görüştük. Kongre kararı alındı ve Yönetim kurulu üyelerimizin acilen tesislere gelip alınan karara imza atmaya davet ediyoruz. Kongre karar defterine yazıldı. Hala gelip imza atmayan da Eskişehirsporluyum demesin. İmza atanları da atmayanları da paylaşacağız. Anemon otel için Özgür Demirdaş abimle görüşüp orayı da ücretsiz olarak tahsis ettik” dedi.
 
6 veya 13 Ekim’de
ETB Başkanı Murat Diri, Eskişehirspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu’nun Anemon Otel’de 6 Ekim Pazar günü saat 14.00’te yapılacağını belirtti. Diri ayrıca çoğunluk sağlanamaz ise 13 Ekim’de aynı yer ve saatte gerçekleşeceğini söyledi. Çağrı üzerine tesislere giden yönetim kurulu üyeleri, karar defterine imzaları atarak Olağanüstü Genel Kurul kararını resmileştirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi