Fashion Eskişehir masaüstü

Eşitsizlik derinleşti

Videoyu Aç Eşitsizlik derinleşti
A
a

‘Eğitim için Hazırız’ konulu basın açıklaması yapan CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, “İktidarın salgın döneminde eğitim alanında ortaya koyduğu tercihler, var olan fırsat eşitsizliklerinin daha da derinleşmesine yol açmıştır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Genel Merkezi’nin talimatıyla 81 ilde eş zamanlı ‘Eğitim için hazırız. Geleceğimizi karanlıktan kurtaracağız’ konulu basın açıklaması yapıldı. CHP İl Binası’nda yapılan açıklamaya Milletvekili Jale Nur Süllü, İl Başkanı Recep Taşel, İl Kadın Kolları Başkanı Fikriye Söğütlü veİl Gençlik Kolları Başkanı Cem Diler de katıldı.
43 BİN 627 DERSLİK İHTİYACI VAR
Pandemi döneminde eğitimdeki eşitsizliklerin arttığına dikkat çeken Taşel, “Okullarda ihtiyaç duyulan 101 bin yardımcı hizmet personeli hala atanmamıştır. Okullarımızda hijyenin korunmasını sağlayacak bu atamaların derhal gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Gerekirse Milli Eğitim Bakanlığı’na ek kaynak aktarımı yapılabilir.Haftalardır birçok kentte sınıflarda vakalar ortaya çıkmakta ve yayılmaktadır. Sosyal mesafenin korunabilmesi için sınıfların seyreltilmesi gerekirken, birçok okulda öğrenciler kalabalık sınıflarda derslere girmektedirler. Bazı okullarda farklı düzeylerde sınıfların aynı dersliklerde eğitim gördüğü bilinmektedir. Bunun en büyük sebebi 43 bin 627 derslik ihtiyacıdır” diye konuştu.
EĞİTİM İÇİN HAZIRIZ
Eğitim alanındaki sorunları çözmeye talip olduklarını belirten Taşel, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, buradan bir kez daha ilan ediyoruz: Sayın Genel Başkanımızın da belirttiği gibi, biz çocuklarımızın eğitimi için bu ihtiyacı karşılamaya hazırız. Gerekli sayıda derslik ve okulu, ihtiyaç duyulan yerlerde belediyelerimiz eliyle inşa etmeye hazırız. Arsa gösterildiği anda belediyelerimiz gerekli çalışmayı başlatacak ve en kısa sürede ihtiyaç duyulan derslikleri eğitim ve öğretime hazır hale getireceklerdir. Aynı şekilde, tamirata ve onarıma ihtiyaç duyan derslik ve okullar için de partimiz ve belediyelerimiz harekete geçmeye hazırdır” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi