ESKİ’DEN TEMİZLİK

Videoyu Aç ESKİ’DEN TEMİZLİK
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) tarafından tıkanan yağmur ızgaraları, su birikmesi ve sel ihtimallerine karşı düzenli olarak temizlenmeye devam ediyor.


ESKİ bünyesinde rögarların temizliğinden sorumlu ekiplerce cadde ve yol kenarlarında bulunan yağmur ızgaraları ve mazgallar düzenli olarak temizleniyor. Şehir merkezinde ve kırsalda çalışmalarını sürdüren ekipler, vatandaşlar tarafından gelen şikâyetleri de dikkate alıyor.
ÇÖP UYARISI
ESKİ yetkilileri özellikle internet ve elektrik hizmetleri veren firmalar tarafından yol kenarlarında yapılan çalışmalar nedeniyle yağmur ızgaralarına zarar verildiğini, bu sebeple vatandaşlardan çokça şikâyet aldıklarını belirtti. İnternet ve elektrik altyapı çalışmaları yapıldıktan sonra üst yapı çalışmaları sırasında firmaların rögarları korumadan kum ve asfalt döktüğünü ifade eden yetkililer, bunun da özellikle yağışlı havalarda tıkanmalara sebebiyet verdiğini dile getirdi. Vatandaşlardan da bu konuda duyarlı olmalarını beklediklerini ifade eden yetkililer, özellikle yağmur giderleri çevresine çöp atılmaması konusunda vatandaşları uyardı.
TEMİZLİK SÜRECEK
Yağışlar sonrası cadde veya sokaklarda meydana gelen tıkanmaları 185’i arayarak kendilerine iletebileceklerini belirten yetkililer, yaz aylarında düzenli olarak devam eden ızgara temizliğinin kış mevsiminde de süreceğinin altını çizdi. ESKİ ekipleri ayrıca Teksan girişinde yağışlar sonrası oluşan su birikintisini önlemek için yeni bir yağmur gideri oluşturdular. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi