ESKİ MADEN SAHASI ORMANA DÖNÜŞÜYOR

Videoyu Aç ESKİ MADEN SAHASI ORMANA DÖNÜŞÜYOR
A
a

İnönü İlçesine bağlı Oklubalı Mahallesinde geçmiş dönemlerde maden ocağı olarak kullanılan 70 bin metrekarelik alanı hafriyat toprakları ile dolduran Büyükşehir Belediyesi, alanda ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy başta olmak üzere belediye bürokratları, personeli, Kent Konseyi gönülleri ile öğrenciler alanda ağaç dikimi gerçekleştirdi Geçmiş yıllarda maden sahası olarak kullanılan ve ömrünü tamamlayarak doğal yapısı bozulan bölgeyi hafriyat toprakları ile doldurduklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, teraslama ve tesviye çalışmalarının ardından alanı ağaçlandırmaya devam ettiklerini belirtti.
YEŞERECEK
Ünlüce “Eskişehir’in daha yeşil bir kent olması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Oklubalı’nda da bu görmüş olduğunuz arazi, doğal yapısı bozulmuş, büyük oyuntuların olduğu bir alandı. Çeşitli çalışmalarda ortaya çıkan hafriyatları kullanarak öncelikle bu alanı tekrar kullanılabilir, doğaya kazandırılan bir alan haline getirdik. Bu gibi alanların doğaya kazandırılması son derece önem taşıyor. Bugün de personelimiz ile gelerek bu alandaki ağaçlandırma çalışmalarına destek olmak istedik” dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Büyükşehir Belediyesi’ne çevreci proje dolayısıyla teşekkür eden Oklubalı Mahalle Muhtarı Recep Ekincioğlu, alanın yeniden yeşillendirilmesi dolayısıyla Başkan Büyükerşen başta olmak üzere sahadaki tüm çalışanlara teşekkür etti. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi