ESKİŞEHİR GURUR DUYSUN

Videoyu Aç ESKİŞEHİR  GURUR DUYSUN
A
a

Şehir Tiyatroları Zülfü Livaneli’nin şarkılarından yola çıkarak hazırladığı ‘Böyledir Bizim Sevdamız’ adlı müzikalinin basın galasını Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. Hayatını konu alan oyunu izleyen Livaneli “Eskişehir, tiyatrosu ile ne kadar gurur duysa azdır” dedi.

Her yıl farklı oyunlar ile Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan Şehir Tiyatroları, bu yıl sahnelemeye başladığı Böyledir Bizim Sevdamız oyunuyla sanatseverleri yakın tarihte yolculuğa çıkarıyor.
ORTAK PROJE
Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevini sürdüren Ali Eyidoğan’ın yönettiği oyun, Zülfü Livaneli'nin hayatı üzerinden ülkemizi derinden etkileyen toplumsal olayları ve Türkiye’nin yakın tarihini ele alıyor. Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrası’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği “Böyledir Bizim Sevdamız” adlı müzikalin basın galası gerçekleştirilirken, galaya oyuna hayatı konu olan Zülfü Livaneli de katıldı.
TEŞEKKÜR ETTİ
Oyunu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile izleyen Livaneli, oyun sonunda yaptığı konuşmada çok duygulandığını ifade etti. Livaneli “Bugün bu oyunu ilk kez izliyorum. Gelirken inanın bu kadar büyük bir prodüksiyon, bu kadar başarılı bir metin ve birbirinden yetenekli sanatçıları görmeyi beklemiyordum. Sayın Büyükerşen'in vizyonuyla bu kentte kültür sanat anlamında büyük gelişmeler yaşandı. Tiyatronuz ile orkestranız ile ne kadar gurur duysanız azdır. Hepsine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
YAKIN TARİHİMİZ
Tiyatro sanatçılarını ve orkestrayı tek tek tebrik eden Başkan Büyükerşen “Bizlere unutmamamız gereken şeyler suni gündemler yaratılarak unutturulmaya çalışılıyor. Bu oyun aslında bizim yakın tarihimiz. Yaratılan suni gündemlere aldanıp, bunların hiç birini unutmamalı ve demokrasimiz adına dersler çıkarmalıyız. Zülfü Livaneli’nin hayatını konu alan bu güzel oyunu bizlerle buluşturan tüm ekibi tebrik ediyorum. İnanıyorum ki yakın tarihimizi bizlere hatırlatmak adına bu oyunların devamı gelecektir” ifadelerini kullandı.
AYAKTA ALKIŞLANDI
Kapalı gişe sahnelenen oyunu Başkan Büyükerşen ve Zülfü Livaneli'nin yanı sıra CHP Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer, CHP Eski Genel Sekreter Yardımcısı Şule Bucak, İş adamları Erol Tabanca, Mustafa Taviloğlu, Osman Çarmıklı, Nino Erer, Hüsnü Özyeğin, reklamcılar Necati Özkan ve İlkem Şahin, gazeteciler Ertuğrul Özkök, Mehmet Yılmaz gibi 50'ye yakın önemli isim izledi. Oyun sonunda Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'ni dolduran sanatseverler hep birlikte Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrası sanatçılarını ayakta alkışladı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi