Alpata Eskişehir logo sağı

Eskişehir Ankara Yüksek Hızlı treninde akıl almaz olaylar!

Videoyu Aç Eskişehir Ankara Yüksek Hızlı treninde akıl almaz olaylar!
A
a

Eskişehir'den Ankara'ya giden Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferinde yaşanan olaylar akla hayale sığmayacak cinsten

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir'den Ankara'ya giden Yüksek Hızlı Tren'in, dün akşam saat 18.10 seferinde meydana gelen iki olay yolculara kelimenin tam anlamıyla kabusu yaşattı. İddiaya göre YHT önce yanlış yola girdi, ardından sağ salim Ankara'ya ulaşan yolcular karantina şöku yaşadılar.
İstikbal Gazetesi'nin haberine göre, dün akşam saat 18.10’da Ankara’ya gitmek üzere Eskişehir Garından hareket eden Yüksek Hızlı Trende (YHT) büyük panik yaşandı. Sinyalizasyon hatası az daha yeni bir tren faciasına yol açıyordu. Eskişehir'den hareket eden Yüksek Hızlı Trenin Polatlı Konya güzergâhının kesiştiği kavşakta yanlış yola girdiği iddia edildi. Yanlış istikamette yaklaşık 40 kilometre ilerleyen Yüksek Hızlı Tren, hatanın anlaşılması üzerine acilen durduruldu. Ankara treni o saatlerde karşı yönden gelmekte olan Konya treni ile çarpışmaması için geri giderek kavşağa döndü. Yüksek Hızlı Tren sinyalizasyon hatası nedeniyle Ankara Garına 20 dakika gecikmeli olarak ulaştı.

YHT YOLCULARINA KARANTİNA ŞOKU

Bu olay yetmezmiş gibi, aynı trende bir yolcuda da koronavirüs vakasına rastlanıldığı öğrenildi ve bunun üzerine trendeki tüm yolcular için karantina kararı çıkartıldı.
Yüksek Hızlı Trende seyahat eden ve ismi açıklanmayan bir yolcuda koronavirüsün tespit edilmesi Devlet Demiryolları yetkililerini harekete geçirdi. Akşam treni ile Başkent’te giden yolculara sabah saatlerinde telefon ile bilgi verildi. Trende olan yolculardan Şükriye Ercan, “Akşam treni ile Ankara’ya dönenler arasındaydım. Sabah telefon ile arayan yetkili geldiğim trendeki bir yolcuda virüse rastlanıldığının tespit edildiğini söyledi.10 gün boyunca dışarı çıkmamam ve kimse ile görüşmemem istendi. İkametimde kendimi izole ettim” dedi.

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi