Eskişehir Bahçesi iki ödül getirdi

Videoyu Aç Eskişehir Bahçesi iki ödül getirdi
A
a

EXPO 2021 Hatay’ın Uluslararası Organizasyon Ödül Töreni’ne Eskişehir damga vurdu. Organizasyona “Eskişehir Bahçesi” projesi ile katılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne iki dalda ödül verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Açılışı 1 Nisan 2022 tarihinde yapılan, yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan EXPO 2021 Hatay’ın Uluslararası Organizasyon Ödül Törenidünyanın her yerinden gelen konukların katılımıyla Hatay’da gerçekleşti.Törene, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, AİPH(Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği) Başkanı Leonardo Capitanio, AİPH Uluslararası İlişkiler Direktörü TreveEvans, AİPH Türkiye Direktörü İsmail Yılmaz, EXPO alanlarında bahçeler kurarak EXPO 2021 Hatay organizasyonuna destek veren belediyelerin yöneticileri ve temsilcileri katıldı.
“Medeniyetler Bahçesi” temasıyla gerçekleştirilen EXPO 2021 Hatay’a Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, “Eskişehir Bahçesi”projesi ile katılım sağladı.
“Eskişehir silueti, Porsuk Çayı ve Köprüsü, Odunpazarı Evi, Masal Şatosu ve Ulus Anıtı’nın yanı sıra kentteki peyzaj örnekleri, kent mobilyaları, kenti süsleyen heykel ve sanat çalışmaları örneklerinin bulunduğu Eskişehir Bahçesi” ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Eskişehir Bahçesi’ni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da gezerek tam not vermişti.
Fuarın tamamlanmasının ardından EXPO 2021 Hatay’ın Uluslararası Organizasyon Ödül Töreni gerçekleşti.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Eskişehir Bahçesi Projesi, “TarihiYapılar ve Tasarım Özel Ödülü" ve "Doğal Alanlar ve Kentsel Tasarım Ödülü” olmak üzere 2 dalda ödüle layık görüldü. Ödülü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri düzenlenen törenle aldılar.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi