Eskişehir Bilişim Üssü Olmaya Uygun

Videoyu Aç Eskişehir Bilişim Üssü Olmaya Uygun
A
a

CHP Genel Merkezi tarafından Bilişim Sektöründe İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı, Eskişehir’de bir otelde düzenlendi. Çalıştayda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, Eskişehir’in il özellikleri bakımından bir bilişim üssü olmaya çok müsait olduğunu belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Genel Merkezi tarafından Üreten Bir Türkiye İçin İstihdam Kurultayı kapsamında Bilişim Sektöründe İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı düzenlendi. Bir otelde düzenlenen çalıştaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, CGP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Ender Kelleci katıldı.

ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLİK

Dünyada teknolojinin hızla geliştiğine dikkat çeken Adıgüzel, "Türkiye'de gençler doğru eğitilip donatılmadığı zaman, özellikle de bilgiyle buluşturulmadığı zaman işsizlik seviyesi artıyor. Her yerde, her ilde bir üniversite kurulmaz. Bunun sonucunda oluşan üniversiteli işsizlik de bizim gördüğümüz en önemli problemlerden biri. Bugün aslında dünyada baktığımız zaman en büyük şirketlerin hepsinin yazılım, bilişim kaynaklı şirketler olduğunu görüyoruz. Bunun da etkisiyle Türkiye'de neler yapabiliriz? Türkiye'deki gençlerin işsizlik sorununa nasıl çözüm bulabiliriz noktasında bu çalıştayı düzenledik” dedi.

BİLİŞİM ÜSSÜ OLMAYA MÜSAİT

Tarım, turizm, bilişim, kadın ve gençlik gibi birçok alanda çalıştaylar düzenlediklerini belirten Taşkın, “Elbette bizim bu konuda bazı görüşlerimiz var ama her alanın bileşenlerine giderek, daha önce gittik, daha disiplin şekilde giderek onların öneri ve sorunlarını dinleyip sonra tekrar gitmek. Bu bir defa giderek olacak bir şey değil. Politikalarımızı aşağıdan yukarıya doğru belirlemek istiyoruz. Bu kapsamda Eskişehir'i bilişim konusunda neden seçtik? İl özellikleri bakımından bir bilişim üssü olmaya çok müsait” diye konuştu.

ÇALIŞTAYIN İLKİ ESKİŞEHİR’DE

Bilişim çalıştayının ilkinin Eskişehir’de düzenlendiğini söyleyen Recep Taşel ise, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun istihdama yönelik çalıştaylara çok önem verdiğini belirtti. Taşel, çalıştayların bilişim alanında çalışmak isteyen gençlerin istihdamına katkı sunması konusunda temennilerini de dile getirdi. MELTEM KARAKAŞ KAYA

 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi