ESKİŞEHİR BİR KAMPÜS

Videoyu Aç ESKİŞEHİR BİR KAMPÜS
A
a

Tercihim Eskişehir Platformunda Zirve Söyleşilerine konuk olan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Bir öğrencimizin Eskişehir’i tercih etmesi ile sanayicinin Eskişehir’i tercih etmesi nedenleri aynıdır. Kentin havasının temizliği, kültürel alt yapısı, ulaşımı gibi olanaklarınızın geniş olması gerekiyor” dedi.

Tercihim Eskişehir Platformunda Zirve Söyleşilerinde konuk olan Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Cemalettin Kesikbaş önemli açıklamalarda bulundu.
FIRSATA ÇEVİRDİK
Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Danışmanı Prof. Dr. Abidin Kılıç tarafından sunulan söyleşilerin konuğu ESO Başkanı Kesikbaş, “ODTÜ’de öğrenci iken şantiyelerde öğrenme arzusu ile bulundum. Ve sonrasında kendi işimi kurarken bu birikimden yararlandım. Elektrik panosu imalatı ile başlayan iş hayatımız ID sektörüne geçişimizle devam etti. Küçük atölyelerde başlayıp, birikim ve iş tecrübemizle büyüdük. 2001 krizine 2 bin metrekare fabrika ile yakalandık. Ama bu krizi aşmak için uçaklarda uyudum, ucuz otellerde kaldım ve ürün satmak için çalmadığım kapı kalmadı. Teknolojiyi kullanarak 2005 yılında krizi aşmıştık ve tesislerimize sığmıyorduk. Aynı yıl İstanbul’dan Eskişehir’e fabrikamızı taşıdık ve krizi fırsata dönüştürmüştük” dedi.
GENÇLERE İNANIYORUZ
Kesikbaş kentimiz ile ilgili olarak da “Eskişehir ilklerin kenti olmuştur. Biz farklıyız. Öncüyüz ve yenilikçiyiz. Ve bu şehir mutlu ve genç beyinlere inanıyoruz. Ve her türden insanın yaşadığı bir şehir. Bu şehrin tamamı aslında bir kampüs. 870 kişi bu şehirde aslında bir kampüste yaşar gibi yaşıyor. Eskişehir Sanayi Odası olarak koyduğumuz hedeflerden birisi de kentin entelektüel sermayesini şehirde tutabilmektir. Kültürel ve entelektüel alt yapımızı büyüttüğümüzde küresel kent oluruz. Bu imkanı yaratmak için çok çalışıyoruz. Bir öğrencimizin Eskişehir’i tercih etmesi ile sanayicinin Eskişehir’i tercih etmesi nedenleri aynıdır. Kentin havasının temizliği, kültürel alt yapısı, ulaşımı gibi olanaklarınızın geniş olması gerekiyor” diye konuştu.
İŞ BİRLİĞİ ÖNEMLİ
Öğrencilerin Eskişehir’i tercih etmeleri konusunda ise Kesikbaş, “Eskişehir bir cazibe merkezidir. 4 yıl sonra bizi başka bir Eskişehir bekliyor. BEBKA ile birlikte Mesleki Eğitim Merkezi açıyoruz. Burası önemli bir mesleki eğitim merkezi olacaktır. Öğrencilerimize staj olanağı yaratmaya çalışıyoruz. Sanayi-üniversite iş birliğini sözden hayata geçiriyoruz. Üç üniversitemizin bir araya gelmesi bile kent kültürümüzün ne denli güçlü olduğunu gösteriyor. Bu kent demokrasiyi ve bölüşümü içine sindirmiş bir kent. Mutlaka bu şehrin tercih edilmesi bu ortak kültürün bir yansımasıdır. Öğrencilerimizin iş konusunda bir endişesi olmasın” diyerek sözlerini tamamladı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi