Eskişehir bir kültür sanat şehri

Videoyu Aç  Eskişehir bir kültür sanat şehri
A
a

Usta tiyatro sanatçıları Zihni Göktay, Renan Bilek ve merhum Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı Öztekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları,Eskişehir Kent Konseyi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen8. Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği Ödül Töreni için Eskişehir’e gelen usta tiyatro sanatçıları Zihni Göktay, Renan Bilek ve merhum Rasim Öztekin'in eşi Esra KazancıbaşıÖztekin, Başkan Büyükerşen’i makamında ziyaret etti.
Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoyve Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu’nun da bulunduğu ziyarette usta sanatçılar, Başkan Yılmaz Büyükerşen’in sanat ve sanatçıya verdiği desteğin çok kıymetli olduğunu belirterek teşekkür etti.
Eskişehir’in Anadolu’da çok önemli bir sanat merkezi olduğuna vurgu yapan usta sanatçılar Büyükerşen’in sanatla kenti bütünleştirdiğini, şehrin gerçek bir sanat merkezi haline dönüştüğünü ifade ettiler.
Nazik ziyaretleri nedeniyle Zihni Göktay, Renan Bilek ve Esra KazancıbaşıÖztekin’e teşekkür eden Büyükerşen, Eskişehir’in ve Eskişehirlilerin her zaman sanatçıları bağrına bastığını, şehrin sanata olan sevgisinin artarak devam ettiğini belirtti. Kendilerini Eskişehir’de ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Büyükerşen, nazik ziyaret nedeniyle heyete teşekkür etti.
Ziyaret sonunda merhum Rasim Öztekin'in eşi Esra KazancıbaşıÖztekinaşk hikayelerinianlatan,“Sonsuz Aşk...Rasim’im”adlı kitabını Başkan Büyükerşen’e hediye etti.
Sohbet havasında gerçekleşen ziyaret, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
 
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir