Eskişehir Büyükşehir’den “İddialar Asılsızdır” Açıklaması

Videoyu Aç Eskişehir Büyükşehir’den “İddialar Asılsızdır” Açıklaması
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Reşadiye Katlı Otoparkında çalışan personelin sokak hayvanlarının beslenmesine engel olduğu iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bazı sosyal medya mecralarında konu ile ilgili yapılan paylaşımların ardından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklmada şu ifadelere yer verdi:

Bazı sosyal medya mecralarında Reşadiye Katlı Otoparkımızda çalışan personelimizin sokak hayvanlarının beslenmesine engel olduğu, hayvan severlere çeşitli hakaretlerde bulunduğu ve otoparkımızdan kaynaklı canların hayati tehlikesinin olduğu gibi asılsız iddialar ortaya atılmıştır.

Otoparkımızı kullanan birçok müşterimizden, kedi ve köpeklerin havalandırma pencerelerinden otoparka girerek araçlara zarar verdiği yönünde şikâyetler gelmiştir. Abonman olan vatandaşlarımız bu durumdan kurtulmak için fotoğraflarda da gözüktüğü üzere araçlarının üzerine örtü, branda gibi malzemeler sererek araçlarını korumaya çalışmaktadırlar. Vatandaşlarımızın yaşadıkları mağduriyetleri ve şikâyetleri dikkate alınarak sokak hayvanlarının otopark içerisine girmesini engellemek amacıyla havalandırma pencereleri kapatılmıştır. Hayvansever hemşehrilerimizin iddia ettiği gibi otopark çevresinde yer alan besleme kapları atılmamış, uygun bir köşeye alınmıştır. Ancak ne yazık ki bu süreçte kapatılan havalandırma pencereleri 09.06.2022 tarihinde kimliği belirsiz kişiler tarafından kırılmıştır. Otopark yöneticilerimiz bu havalandırma pencerelerini tekrar kapatmıştır. İçerde yavru kedilerin mahsur kalması gibi bir durum da asla söz konusu değildir. Otopark giriş çıkışları 24 saat açıktır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir