ESKİŞEHİR ÇOK SEVDİ

Videoyu Aç ESKİŞEHİR ÇOK SEVDİ
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 7 Eylül’de açılışı yapılan Odunpazarı Modern Müze’yi (OMM) bir haftada 4 bin 722 ziyaretçi gezdi.

Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve koleksiyoner Erol Tabanca’nın kurucusu olduğu 4 bin 500 metrekarelik çağdaş sanat alanına sahip müze, ünlü Japon bambu ustası Tanabe Chikuunsai’nin özel tasarladığı enstalasyon (yerleştirme sanatı) çalışmalarının yanı sıra dünyanın önde gelen dijital sanat kolektifi Marshmallow Laser Feast’in teknoloji, data bilim ve sanatı bir araya getiren, sanal gerçekliğin sınırlarını zorlayan eserine ev sahipliği yapıyor.
ÖZEL SERGİ
Küratörlüğünü Haldun Dostoğlu’nun yaptığı, Erol Tabanca Koleksiyonu’nun özel seçkilerinden oluşan ‘Vuslat’ sergisi de bu yapının en dikkat çekici bölümleri arasında bulunuyor. Açılışının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen 4 bin 722 kişiyi ağırlayan müzeyi herkesin gelip vakit geçirmekten hoşlanacağı bir mekan haline dönüştürmek için atölye ve seminer etkinlikleri de düzenleniyor.
SANAL GERÇEKLİK
OMM İletişim Direktörü Bengü Kırkız Ergüven, yoğun ziyaretçi ilgisiyle karşılaştıklarını söyledi. Açılış gününde 5 saatte müzenin bini aşkın ziyaretçiyle dolduğunu vurgulayan Ergüven, şöyle devam etti: “Hafta içi de 600’ü aşkın ziyaretçiyi ağırlıyoruz. Müzemizde şu anda iki aktif sergimiz var. Bunlardan biri ‘Vuslat’ adı verilen sergimiz. Bunun yanında OMM’de dünyanın önde gelen dijital sanat kolektifi Marshmallow Laser Feast’in teknoloji, data bilim ve sanatı bir araya getiren, sanal gerçekliğin sınırlarını zorlayan eseri yer alıyor. Ziyaretçilerimiz ‘Ağaca Övgü’ ve ‘Bir Hayvanın Gözlerinden’ adlı sanal gerçeklikleri deneyimleyebiliyor.”
HERKESİ BEKLİYORUZ
Her yaş ve kesimden farklı ilgi alanlarına sahip kişileri müzeye çekmek istediklerini anlatan Ergüven, “Müzeyi bir kez ziyaret edilebilecek bir yer olmaktan çıkartıp herkesin gelip vakit geçirmekten hoşlanacağı bir mekan haline getirmeyi planlıyoruz. Her zaman yeniliklerle ziyaretçilerimizi bekliyoruz. Kapımız herkese açık, bütün ziyaretçilerimizi müzeye bekliyoruz” dedi. AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi