Eskişehir’de “Porsuk yatağı kapatıldı” iddiası!

Videoyu Aç Eskişehir’de “Porsuk yatağı kapatıldı” iddiası!
A
a

Sivrihisar’a bağlı Biçer Mahallesi’nde yaşayan İzzet Özipek, Mehmet Biçerli isimli şahsın kullandığı arazide, TCDD’ye ait demir, beton ve rayların izinsiz bir şekilde alınarak, Porsuk yatağının kapatıldığını iddia etti. Konuyla ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Konuyla ilgili ES TV mikrofonlarına açıklama yapan Biçer Mahallesi sakinlerinden İzzet Özipek, “Biçerli’nin kullandığı bu arazilere bizim köylü olarak girmemiz çok mümkün değil ama suyumuzla alakalı birtakım çalışmalarımız vardı. Bir baktık ki burada 5, 6 tona yakın Devlet Demiryolları’na ait demirleri gördük. Az ileride de Porsuk’ta bu demir ve betonlarla Porsuk yatağını kapandığını fark ettim. Bu kullanmış oldukları terevistler kamu malı. TCDD’ye bildirdik, bununla ilgili ekip geldi. Gerekli işlemleri yaptılar. Kolluk kuvvetleri geldi. Jandarma da geldi, onlar da tespit etti. Bu olayın ben videosunu çekmek isterken jandarma tarafından gözaltına alındım. Bu olay beni üzdü” dedi. Özipek ayrıca yatağın kapatıldığı kamu malzemelerinin maddi değerinin de yüksek olduğunu söyledi.

DSİ’NİN HABERİ YOK
Biçerli’nin kullandığı arazide,  suyun bilinçli olarak önünün kapatıldığını ve arazilerin sulanmak istendiğini iddia eden Özipek, “DSİ’den izinsiz burada suyu kesiyorlar. TCDD tarafından da tespit edildi bu. Araştırılması için şikayetçi oldu TCDD. Onlar da bu manzara ile karşılaştıklarında şaşırdılar. Şu an bulunmuş olduğumuz arazinin 2, 3 kilometre ötesinde istasyon var. Hızlı tren de geçiyor bu bölgeden” diye konuştu. Olayın takipçisi olacaklarını ifade eden mahalle sakini İzzet Özipek, konunun yargıya intikal ettiğini söyledi.  Alınan bilgiye göre Cumhuriyet savcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan Porsuk yatağının kapatıldığı betonlar daha sonra toplandı ve setin kaldırılarak suyun akışının sağlandığı öğrenildi.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi