Eskişehir'de "tehlike devam ediyor"

Videoyu Aç Eskişehir'de "tehlike devam ediyor"
A
a

Odunpazarı Belediyesi koronavirüs ile ilgili tehlikenin devam ettiği uyarısında bulunarak belediyenin dezenfeksiyon çalışmalarına ve sosyal mesafe denetimlerine devam ettiğini belirtti.

Odunpazarı Belediyesi'nden yapılan açıklamada dezenfeksiyon çalışmalarına ve sosyal mesafe denetimlerine devam edildiği belirtildi. Açıklamada, "Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaptığı denetimlerde lokanta ve kahvehanelerin hijyen kurallarına uygunluğunu, koronavirüs tedbirlerinin alınıp alınmadığını ve masalar arasındaki sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ediyor. İş yerlerinde ateş ölçer ve dezenfektan bulundurulup bulundurulmadığını da kontrol eden Zabıta ekipleri, uymayan iş yerlerine kanuni işlem uyguluyor" denildi. 

"44 ton dezenfeksiyon solüsyonu kullanıldı"
Aile Sağlığı Merkezleri, kreş, anaokulu ve camilerde dezenfeksiyon çalışmalarının devam ettiğini söyleyn Odunpazarı Belediyesi yetkilileri, bu güne kadar konsantre halde olmak üzere 44 ton dezenfeksiyon solüsyonu kullandıklarını belirtti. Yapılan açıklamada, “Odunpazarı Belediyesi olarak bizler, virüsün yayılmasını önleyici tedbirler alıyoruz. Koronavirüs tehlikesi ortadan kalkana kadar da 7/24 çalışmaya devam edeceğiz. Ancak vatandaşlarımızın da temkinli olması gerekiyor. Lütfen, eski alışkanlıklarımızdan vazgeçelim, artık bu virüs ile yaşamayı öğrenmemiz lazım” denildi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi