Eskişehir’de 101 balon gökyüzüne bırakıldı

Videoyu Aç Eskişehir’de 101 balon gökyüzüne bırakıldı
A
a

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Milli Zafer İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törende Eskişehir’deki 23 okulda aynı anda 101 balon gökyüzüne bırakıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Milli Zafer İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, sınırlı sayıda öğrenci, veli ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Beren Gündoğan ve Emir Tuçu isimli öğrencilerin şiirlerini okumasıyla devam etti. Daha sonra TBMM’nin açılışının 101’inci yıldönümü olması nedeniyle Eskişehir’de bulunan 23 okulda aynı anda gökyüzüne kırmızı beyaz balonlar bırakıldı.

DÜNYA ÇOCUKLARINI BİRLEŞTİREN BAYRAM
23 Nisan’ın tüm dünyada ilk ve tek olduğunu söyleyen Hakan Cırıt, “Bugün Meclisimizin açılışının 101’inci yıldönümü. Tabi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, ülkemizin kurucusu olan liderimiz tarafından çocuklara armağan edilen bir bayram. Ve dünyada tek bayramdır çocuk bayramı. Ben özelikle bu bayramın çocuklarımıza kutlu olmasını diliyorum. Onları huzurlu, mutlu, sağlıklı günlerin beklediğini düşünüyorum. Ülkemizin geleceği olan evlatlarımıza Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ne kadar güvendiğini gösteriyor bu. Geleceğimizi, yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız için bu tür bayramların bu tür etkinliklerin çok büyük önemi var. Tabi pandemi dolayısıyla biraz buruk kutluyoruz. Çok kısıtlı olmasına rağmen yine bu sevgiyi bu coşkuyu hep yüreğimizde yaşıyoruz. Çünkü bu bayramın bir ikincisi yok. Dünya çocuklarını birleştiren tek bayram. Bunun kıymetini bilmemiz gerekiyor” dedi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi