Eskişehir'de 17 gün zor geçecek!

Videoyu Aç Eskişehir'de 17 gün zor geçecek!
A
a

Eskişehirli vatandaşlar tam kapanma kararının alınması için geç kalındığını söyleyerek, günlük yevmiye ile geçinen ve küçük esnaf için destek paketinin de açıklanması gerektiğini ifade etti. Vatandaşlar temasın önüne geçilmesi adına kuralların daha sıkı uygulanması gerektiğini de söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Artan Covid-19 vakaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tam kapanma açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya göre 29 Nisan Perşembe saat 19.00’dan, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.  Tam kapanma kararının doğru ve yerinde bir karar olduğunu belirten Eskişehirli vatandaşlar, temasın önüne geçilmesi için kısıtlamanın daha sıkı bir şekilde uygulanması gerektiğini söyledi.
Gelirimiz Yok
Kamile Sevindik: “Biz etkileneli bayağı oldu. Biz hiçbir şeyden yararlanamadık. Kısa çalışma ödeneğinden de yararlanamadım ben. İşten çıkardılar. Sigortam yetmemiş. Oğlum askere gidecek. Bir gelirimiz yok. Evimiz var sadece ama kuru ev karın doyurmuyor. Bir yıldır zor durumdayız. Destek bekliyoruz. Eşim bizi terk etti. 17 gün daha da zor olacak.”
Daha Sıkı Uygulansın
Erhan Karhan: “Bence geç bile kalındı tam kapanma kararı alınmasında. Bu geçen sene kurban bayramı tatilinde yapılmalıydı. Geçen sene kurban bayramından sonra salgın toparlanmadı bir türlü. Tam kapanma doğru bir karar ama daha sıkı uygulanmalı. Yine insaflı davranılıyor. Temas olduğu sürece bitmez. Ekonomik sıkıntısı olan vatandaşlarımız için ekonomik destek verilmeli ama.”
Destek Paketi Olmalı
Hatice Türkanık: “Tam kapanma ile ilgili geç kalındı. Daha erken kapanılsaydı, hastalık belki bu kadar ilerlemezdi. Üzülüyorum şimdi. Esnaf için, günlük kazancı olan için üzülüyorum. Destek paketi açıklanmalıydı. En azından günlük kazananlar ve küçük esnaf için bir destek olmalı. Vergi borçları yığıldı. Bizim küçük bir iş yerimiz var ve kapatmak üzereyiz. Bir destek kesin olmalı.”
Geç Bile Kalındı
Abdullah Pişkiner: “Tam kapanma çok iyi oldu. Geleceğimiz açısından özellikle. Biraz geç kalındı hatta. Daha önce tam kapanma olsaydı keşke. Biz aşımızı olduk inşallah herkes olur. Esnafımıza bu 17 günlük süreç için hükümetimizin destek olması gerekiyor. 17 gün az değil. Dükkânların hepsi kapanacak. Herkesin kirası, kredisi, borcu var. Esnaf için zor olacak.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi