Eskişehir’de 65 yaş üstü için özel etkinlik

Videoyu Aç Eskişehir’de 65 yaş üstü için özel etkinlik
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi döneminde yasaklardan dolayı hareketsiz kalan 65 yaş üstü vatandaşlar için düzenlediği Aktif Yaşlanma Hareket Atölyesi başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
65 yaş üstü bireylerin, belli alışkanlıklarla yerleşmiş duruşları üzerinde çalışmayı, bedensel farkındalıklarını arttırmayı amaçlayan Aktif Yaşlanma Hareket Atölyesi’ne vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Eğitmen Filiz Sızanlı’nın katılımı ile gerçekleştirilen atölyede 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için hareket ile bedensel farkındalık çalışması gerçekleştiriliyor. Opera arkasında bulunan ESMEK Merkez Binasında düzenlenen atölyeye katılan 65 yaş üstü vatandaşlar, eğitmenleri eşliğinde keyifli vakit geçiriyorlar.
Atölye çalışmasıyla yaşlı bireylerin toplumla ve birbirleri ile bağlarını sürdürmelerini, sosyalleşmelerini, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılımlarının artırılmasını, fiziksel ve zihinsel yönden daha iyi hissetmelerini amaçladıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, pandemi koşullarına uygun şekilde her yaşa özel atölyelerin gerçekleştirilmeye devam edeceğini belirttiler. Pandemi sürecinde özellikle yaşlı kişilerin kısıtlamalar nedeniyle hareketsiz kaldığını ifade eden katılımcılar ise Aktif Yaşlanma Hareket Atölyesi’ni düzenleyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği - İYİ Parti
Kurban Bayramı tebriği - Eskişehir Kent Konseyi