Eskişehir’de Avukatlar Günü Kutlandı

Videoyu Aç Eskişehir’de Avukatlar Günü Kutlandı
A
a

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Adliye Binası önünde kutlama programı düzenlendi. Eskişehir Barosu Başkanı Mustafa Elagöz programda yaptığı konuşmada hukuksuzlukların giderek arttığına dikkat çekerek, “Toplumsal barış için adelet şarttır” mesajı verdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Adliye Binasın önünde kutlama programı yapıldı. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz ve çok sayıda avukat katıldı. Baro Başkanı Mustafa Elagöz’ün Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başlayan tören, İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Ardından Baro Başkanı Mustafa Elagöz bir konuşma yaptı. ‘Toplumsal barış için adalet şarttır’ diyen Elagöz, “Hukuksuzlukların giderek arttığı, hukukun istisna olduğu bir dönemin içerisinden geçiyoruz. Adaletsizliği toplumun her katmanında sonuna kadar hissediyoruz. Oysaki adalet toplumun oksijenidir; adalet olmazsa toplum nefes alamaz, gelişemez. Demokrasi ve barış, toplumdaki bireylerin adalet duygularının gelişerek vicdanlı olabilmeleriyle mümkündür. Modern toplum adaletle gelişir. Demokratik hukuk devleti, adaletin tüm sınıflar için uygulandığı ölçüde mümkün olabilir. Adaletin yasama, yürütme ve yargı eliyle, etkin bir şekilde ve tüm bireylerin özel durumlarına uygun olarak sağlanması gerekir. Adaletli olmak, tüm bireylerin sahip olmaları gereken insani bir erdemdir. Devleti yönetenlerin, yasa yapanların, yasaları uygulayanların, yargı mensuplarının adil olmaları gerekir. Toplumsal barış için adalet şarttır. Adaletsizlikler insanların devlete olan güvenlerini sarsar ve devlete karşı bir yabancılaşmaya neden olur. Toplumsal düzeninin işleyişinde en temel unsur, bağımsız ve tarafsız bir adalet sistemidir” ifadelerini kullandı.
Elagöz ayrıca tüm avukatların 5 Nisan avukatlar gününü kutlayarak, “5 Nisan Avukatlar Günü’nü büyük bir coşku ile kutlayacağımız günleri hep birlikte görürüz” dedi.

 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir