Eskişehir'de bir ilk! Ölümden döndürüldü

Videoyu Aç Eskişehir'de bir ilk! Ölümden döndürüldü
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda Eskişehir’de ilk defa uygulanan bir tedavi ile ölümcül rahatsızlık geçiren bir hasta hayata döndürüldü

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ESOGÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı’na bağlı Kateter Laboratuvarı’nda kalp kasılma oranı yüzde 15 ve yoğun kalp içi kan pıhtısı olan bir hastaya müdahale edildi. Ölümcül bir ritim bozukluğu olan ventriküler taşikardi nedeniyle uygulanan epikardiyal ablasyon (yakma) tedavisi ile hastanın hayatı kurtarıldı. Göbekten girilerek uygulanan ve yaklaşık 6 saat süren operasyon, Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Ulus tarafından Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferda Yaman’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
Tedavi sonrasında hasta, tekrar bir ritim bozukluğu ya da işleme bağlı herhangi bir problem olmaksızın 8’inci gününde taburcu edildi. Kalp kasılması çok zayıf ve yoğun kalp içi kan pıhtısı olan hastada ventriküler taşikardi nedeniyle epikardiyal ablasyon işleminin uygulanmasının Eskişehir’de ilk olduğunu belirten Prof. Dr. Taner Ulus, Kateter Laboratuvarı’nda ölümcül ritim bozuklukları olan hastaların başarı ile tedavilerinin yapıldığını ifade etti.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi