ESKİŞEHİR'DE CAN KAYBI YÜKSELDİ

Videoyu Aç ESKİŞEHİR'DE CAN KAYBI YÜKSELDİ
A
a

Eskişehir son dakika gelişmesi: Eskişehir'de corona virüs kaynaklı can kaybı sayısı yükseldi

Eskişehir son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün açıkladığı verilere göre, Eskişehir içerisinde corona virüs kaynaklı can kaybı sayısı yükseldi. 1 Nisan tarihinde Eskişehir'de koronavirüsten bir kişinin öldüğü açıklanmıştı. Bugün yani 3 Nisan 2020 Cuma günü ise Eskişehir'de yaşamını yitiren vatandaşlarımızın sayısının 5'e yükseldiği görülüyor.
Bakan Koca'nın bugün açıkladığı verilere göre Türkiye genelinde son 24 saatte 16 bin 160 test yapıldı, bu testlerden alınan sonuçlara göre 2 bin 786 vaka pozitif sonuçlandı.
Bugün Türkiye genelinde korona virüs sebebiyle yaşamını yitiren vatandaşımızın sayısı ise 69. Toplam can kaybı sayımız ise maalesef 425'e yükseldi.
Bakan Koca, 484 hastanın ise iyileştiğini açıkladı.
Türkiye'de tüm illerde koronavirüs vakası görülse de, 25 ilde can kaybı yaşanmadığı belirtiliyor. İstanbul'da 12 bin 231, İzmir'de 1105, Ankara'da 860, Kocaeli'de 500 hastanın bulunduğu açıklandı.
İstanbul aynı zamanda en çok ölümün de görüldüğü il, İstanbul'da coronavirüs kaynaklı can kaybı sayısı 212. İzmir'de ise can kaybı 27.
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi