Eskişehir’de çocuklar bu festivali çok sevdi

Videoyu Aç Eskişehir’de çocuklar bu festivali çok sevdi
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ile Eskişehir Sanat Derneği ortaklığında düzenlenen “1. Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali’gösterilerine çocuklar büyük ilgi gösterirken, ortaya birbirinden güzel görüntüler çıktı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Sanat Derneği ve Bulgaristan Golden Key Vakfı ortaklığında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Avrupa Birliği’nin mali desteği ile hayata geçirilen proje festivalle yeni bir aşamaya geçti. Bu kapsamda düzenlenen“1. Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali” çocukların büyük ilgisini çekti.
7’den 77’ye her yaştan Eskişehirlilerin büyük ilgi gösterdiği festivalin en sıkı takipçileri olan çocuklar farklı bir deneyim yaşarken gösteriler sırasında renkli anlar yaşandı.
Haller Gençlik Merkezi Festival alanında İtalyan Tiyatro La Fabiola’nın “Bu ikiliye Dikkat” gösterisini büyük bir heyecanla takip eden çocuklar, sanatçıların interaktif sunumları ile oyunlara katılım sağlarken gösteri sonunda sanatçıları uzun süre alkışladı.
Aynı gün İspanya JordiBertran Topluluğu “Antoloji”, Hollanda Tiyatro T Magische “Transit” gösterileri ve Ayten Öğütcü’nün “TV Kuklası Yapım Teknikleri” atölyesi ile Eskişehirliler festivalin tadını çıkardı.
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir