Eskişehir’de Devlet Övünç Madalyaları ve Beratı Töreni düzenlendi

Videoyu Aç Eskişehir’de Devlet Övünç Madalyaları ve Beratı Töreni düzenlendi
A
a

Cumhurbaşkanlığı tarafından şehit aileleri ve gazilere verilmek üzere gönderilen Devlet Övünç Madalya ve Beratları Tevcih Töreni, Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Törende Eskişehirli üç şehit ailesi ve iki gaziye övünç madalyası ve beratı verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Törene, Vali Erol Ayyıldız, AK Parti Milletvekili Harun Karacan, MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Önder, ESTÜ Rektörü Tuncay Döğeroğlu, şehit yakınları, gaziler ve yakınları katıldı.
VATANSEVERLİĞİN EŞSİZ ÖRNEKLERİ
Törende konuşan Vali Erol Ayyıldız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yüce Türk Milleti’nin şehitlik ve gazilik mertebesine yükselmiş vatan evlatlarını asla unutmayacağını söyledi. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için gerek yurt içinde gerekse yurt dışında mücadelenin sürmekte olduğunu, milletimizin gazi ve şehitler vermeye devam ettiğini hatırlatan Ayyıldız, “En zor zamanlarında bile dünyaya sadakat ve vatanseverliğin eşsiz örneklerini gösteren aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin şanlı mücadeleleri; vatanın bütünlüğü ve istiklâli söz konusu olduğunda şartlar ne olursa olsun milletimizin neleri başarabileceğinin en bariz göstergesi olarak aydınlık yarınlarımıza yürüyüşümüzde bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir” dedi.
MİLLETİN BAŞ TACI
Ayyıldız, “Türk Milleti olarak; Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak; vatan ve millet uğruna şehitlik ve gazilik mertebesine yükselmiş evlatlarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Canlarının bir parçası olan evlatlarını kaybetmiş olmalarına rağmen ‘Vatan sağ olsun’ diyen şehit ve gazilerimizin aileleri, yakınları her zaman bu Milletin baş tacı olacaktır. Evladınızın, yakınlarınızın mukaddes anısına sunulan bu övünç madalyasını gururla taşıyınız.Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tarihimizi zaferlerle donatan, kutsal emaneti yarınlara şeref ve şanla taşıyan aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; kıymetli gazilerimiz ile malul gazilerimize şifalar ve uzun ömürler diliyor; sizleri saygı ve muhabbetle selâmlıyorum” diye konuştu.
MADALYA VE BERATLAR TAKDİM EDİLDİ
Konuşmaların ardından Vali Ayyıldız,  Şehit P. Bnb. Şevket Tombul, Şehit J. Uzm. Çvş. Yusuf Uyar ve Şehit J. Uzm. Onb. Tarkan Karaca’nın yakınları ile Gazi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Levent Tutuk ve Gazi Tnk. Kd. Üçvş. Yücel Yalçınkaya’ya madalya ve beratlarını takdim etti.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir