Eskişehir’de doğa severlerden 18 kilometrelik zorlu etap

Videoyu Aç Eskişehir’de doğa severlerden 18 kilometrelik zorlu etap
A
a

Eskişehir Doğa Aktiviteleri Grubu (ESDAĞ) düzenlenen etkinlikleriyle doğa severlerin ilgi odağı olmaya devam ederek, bu kez alanında uzman liderler eşliğinde 18 kilometrelik zorlu Bozaniç etabı tamamladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Uzun zamandır kapalı ortamda yeşile hasret kalan doğa sevenler, huzuru Mihalgazi ilçesine bağlı Bozaniç dağında buldular. 35 kişinin katılım sağladığı doğa yürüyüşü etkinliğinde, doğa severler sıra dışı bir atmosferde doğa güzellikleri eşliğinde tabiatın kalbinde şehir stresi ve pandemi kâbusundan bir nebzede olsa uzaklaşmanın ferahlığını yaşadılar. Dağ yolunda 18 kilometrelik yolu geçen ekip, yaptığı yürüyüşten sonra kendilerini daha sağlıklı hissettiklerini belirttiler. Ayrıca ekip, bu tarz spor etkinlikleri metobolizmanın direncine katkı sağlamakla beraber toplum sağlığının gelişmesine sağlık harcamalarının azalmasına katkı sağladığı ifade ettiler.

Öte yandan ESDAĞ Kaptanı Gökay Konuk, pandemi döneminde doğa yürüyüşünün önemini hatırlattı. ESDAĞ tarafından düzenlenen her yürüyüşe vatandaşların katılabileceği belirten Konuk, “ESDAĞ olarak bizler de halkımıza doğada spor yaptırmak spor bilincini doğa sevgisini doğada yaşama ve mücadele etme kabiliyetlerini geliştirmek adına bu tarz etkinlikleri düzenliyoruz. Zorlu etapta katılımcılar ter döktüler ve epey yoruldular. Masa başından kalkıp bu tarz bir etkinlikte kilometrelerce yürümek hiçte kolay değil. Sık sık molalar vererek katılımcılarımıza bu rotayı tamamlatmayı başardık. Onlarda başarmanın verdiği mutlulukla hayatlarında belki de ilk kez yaşanmış bir anıyı hatıralarında kayıt altına aldılar. Dileyen herkes bizim etkinliklerimize katılabilirler ve aile ortamımızda saygı sevgi hoşgörü içerisinde doğayla iç içe yürümenin verdiği mutluluğa ortak olabilirler” dedi.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi