Eskişehir’de ev alacaklar dikkat!

Videoyu Aç Eskişehir’de ev alacaklar dikkat!
A
a

Türkiye genelinde konut yatırımında en hızlı kazanç sağlanan iller açıklandı. Eskişehir'de ortalama metrekare satış fiyatı 2 bin 725 bin geri dönüş süresi 20 yıl olarak kaydedildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TÜİK rakamlarına göre Nisan ayında Türkiye genelinde 95 bin 863 adet konut satışı gerçekleşti. Bu rakam ile konut satışları geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 124,1 artış gösterdi. İlk 5 ayda ülke genelinde yaklaşık 359 bin adet konut satılırken, fiyatlar son bir yılda yüzde 31,7 artış gösterdi. Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatı 3 bin 113 TL, ortalama konut fiyatı 404 bin 690 TL olarak ölçülürken, geri dönüş süresinin 20 yıl, satılmayı bekleyen konut adedinin ise 995 bin 463 olduğu belirtildi. Ülke genelinde en hızlı konut yatırım dönüşü 18 yıl, en uzun ise 31 yıl oldu. Ortalama fiyatın 308 bin 520 olduğu Eskişehir'de ise ortalama metrekare satış fiyatı 2 bin 725 bin  geri dönüş süresi ise 20 yıl oldu.

Listede ilk sırada 18 yıl amorti süresi ile Şanlıurfa yer alırken, ikinci sırada Ankara, üçüncü sırada Gaziantep, dördüncü sırada Yalova, beşinci sırada ise Diyarbakır bulunuyor. 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi