Eskişehir’de iş var, çalışacak personel yok!

Videoyu Aç Eskişehir’de iş var, çalışacak personel yok!
A
a

Eskişehir’de kafe işletmecileri, normalleşme döneminde işlerinin yoğunlaştığını, ancak çalıştıracak personel bulamadıklarını belirtiyorlar.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yurt genelinde uygulanan koronavirüs tedbirleri 1 Temmuz 2021 günü itibariyle gevşetildi. Normalleşme dönemine giren ülkemizde işletmeler için saat ve kapasite sınırları kaldırılırken, sokağa çıkma kısıtlamaları tamamen sona erdi. Normale dönen çalışma saatleri ve tam kapasiteye geçilmesiyle Adalar mevkii olarak bilinen Porsuk bulvarında bulunan kafelerde yoğunluk oluştu. Kapanma döneminde faaliyete ara veren ve 1 Haziran’dan itibaren 21.00’a kadar yüzde 50 kapasiteyle çalışmaya başlayan kafelerde ise personel sıkıntısı yaşanmaya başladı. Uzun zamandır evlerinde kapalı kalan insanların gösterdiği yoğun ilgi karşısında personel sayısında yeterli düzeyi sağlayamayan işletmeler arayışa girdi. Hemen her kafenin girişinde bulunan iş ilanları dikkatleri çekti.
Porsuk bulvarında bir kafenin işletmeciliğini yapan Yarkın Atay, yaşadıkları personel sıkıntısını şu ifadelerle anlattı:
“Şuanda personelimiz kalmadı. Okulların bu sene kapalı olmamasıyla öğrenciler gelmedi. Öğrencilerin olmayışı da personel açığı oluşturdu. Öğrenci şehrinde olduğumuz için genel olarak personellerimiz öğrencilerden oluşuyordu. Memleketine giden öğrenciler henüz geri gelmedi. Geçirdiğimiz tedbirli dönemdeki yasaklar da bizi etkiledi. Kapanma döneminde personellerimiz dağıldı. Haziran ayında 21.00’a kadar olan çalışma saatlerimizde de personel bulamadık. Saat başına yevmiye verildiği için hiç kimse kısa süre çalışmak istemiyordu. Şuan işlerimizde yoğunluk var fakat personel sıkıntı yaşıyoruz.”
Arıman Web reklam
1000
icon
X cccc D21 4 Temmuz 2021 14:31

Bedavaya köle arayanlar bi zahmet çalıştıracak eleman bulamasınlar lütfen.. Sigorta yapmazlar, en az 10 saat ayaktasın, gündeliğine 30 lira verirler, dinlenme yok, tatil yok, bayram yok.... Ondan sonra çalıştıracak adam bulamaaaayoookkk diye kendilerini haber yaptırırlar. Allah kimseyi bunların işine muhtaç etmesin

0 0 Cevap Yaz
Erdal Yılmaz 4 Temmuz 2021 14:23

Hani kaç para veriyorlarmışta, personel bulamıyorlarmış ? Sigortayı tam yatırıyorlar mı, bi sorsaydınız haber yapmadan evvel ? Hepsinin hayatı yalan, yalan ikinci meslekleri olmuş. Eski otogarın karşısında faaliyet gösteren lokantada bile; BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTERMİSİNİZ, KOMİ ARANIYOR, BULAŞIKÇI ARANIYOR yazıları yıllardır duruyor. İçeri girip ilanı soran herkesi ihtiyacımız yok deyip kapıdan çeviriyorlar. Yeter beeee ! İnsanların işsizliğiyle bu kadarda dalga geçilmez be !

0 0 Cevap Yaz
Nadi 4 Temmuz 2021 14:16

Bu koca bir yalan ! İçeri giriyorum personel ilanı için geldiğimi söylüyorum. Ya ihtiyaç yok diyorlar yada daha yeni personel aldık diyorlar. Öyleyse ilanı niye kaldırmıyorsunuz diye sorunca da; Kem küm ediyorlar, bazısı hiç cevap veremeyince hanzoluk yapıyor.. Bu tip yalancıları niye haber yapıyorsunuz anlamadım ?

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi