Eskişehir’de İstifa Yok!

Videoyu Aç Eskişehir’de İstifa Yok!
A
a

Muharrem İnce’nin CHP’den istifa etmesini değerlendiren CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, “CHP’ye gönül vermiş insanlar, kişiler üzerinden siyaset üretmez, onların meselesi vatan millet meselesidir. Eskişehir’e bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Kişiler gelip geçicidir ama Cumhuriyet Halk Partisi, o koca çınar her zaman var olacaktır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bir süredir başlattığı Memleket Hareketi ile Türkiye’nin farklı illerinde vatandaşlarla bir araya gelen Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde yeni bir siyasi parti kuracağını açıkladı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etti. İnce’nin istifası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Recep Taşel, kendisinin mahallesinde delege dahi olamadığı günlerin olduğunu, fakat partisinde küsmediğini ifade etti.
KARŞILIK BEKLEMDEN HİZMET ETTİM
Kendisinin hiçbir karşılık beklemeden partisine hizmet ettiğini belirten Taşel, “Muharrem Bey’in yolu açık olsun. Aslında Muharrem Bey ile ortak noktamız var. O da şu: O da 40 yılın üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etti. Recep Taşel olarak ben de 40 yılın üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet ediyorum. Hiçbir karşılık beklemeden. Ama Muharrem Bey milletvekili oldu, grup başkan vekili oldu, cumhurbaşkanı adayımız oldu. Destekledik. Ben mahallemde delege dahi olamadım ama partime hiç küsmedim. Bugün de o delege sağduyusu ile il başkanlığını layık gördü. Bugün de il başkanlığı yapıyorum, partimi temsil ediyorum. Ben 35 yıllık sanayiciyim. İtiraz ettiğim için, partili olduğum için, imtiyazlı olmadığım için işimi kaybettim. Bağ-Kur’dan emekliyim ve 2 bin lira maaş alıyorum. Aracımın benzinini o 2 bin lira ile doldurup partime geliyorum, hizmet ediyorum” diye konuştu.
KENDİNİ MERKEZE KOYMADAN
“Önemli olan kişiler değil, Cumhuriyet Halk Partisidir” diyen Taşel, “Muharrem Bey Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili olduğu için emekli oldu. Ve emekli maaşı alıyor. Çok daha yüksek maaş alıyor. Ve cumhurbaşkanı adayı olduğunda da hesabına para yatıranlardan bir tanesiyim. Dolayısıyla asıl olan koca çınar Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Asıl olan ilkelerimizdir, asıl olan bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliği içinde kendin için değil, kendini merkeze koymadan o ilkeler doğrultusunda toplumu dönüştürmek için siyaset yapılır. Biz bunu yapıyoruz. Muharrem Bey’in yolu açık olsun. Biz burada partimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm CHP’liler altı okun etrafında birleşmiştir, bir kurumsal kültürü vardır. Kişiler gelip geçicidir ama Cumhuriyet Halk Partisi, o koca çınar her zaman var olacaktır” şeklinde konuştu.
ÖZEL BİR İSTİFA YOK
Eskişehir’de Muharrem İnce’nin kuracağı partiden kaynaklı bir istifa olmadığına dikkat çeken Taşel, “Eskişehir’de görünürde her gün özellikle istifa var mı diye bakıyorum. İstikrarlı olarak CHP’nin yükselişi var. Üye sayımız yükseliyor. Bir istifa göremiyorum. Her zaman olabilecek bir istifa dışında özel bir istifa göremiyorum. CHP üyesi, CHP’ye gönül vermiş insanlar, kişiler üzerinden siyaset üretmez, onların meselesi vatan millet meselesidir. Çünkü CHP savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. Asıl olan kişiler değildir. Bir etkisi olacağını düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.
MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon
Faik yıldız 11 Şubat 2021 01:22

Bu nedir bilyormusunuz ? Buuuuu mezarlıktan geçerken ıslık çalmaktır . Korku dağları bekletir dağları...

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi