Eskişehir’de minikler geri dönüşüme dikkat çekti

Videoyu Aç Eskişehir’de minikler geri dönüşüme dikkat çekti
A
a

Eskişehir’de Eko-okullar projesi kapsamında Dumlupınar ilkokulu anasınıfı öğrencileri geri dönüşüm içerikli kıyafetler giyerek şehrin sokaklarında farkındalık yürüyüşü yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eko-okullar projesi kapsamında görevli öğretmenler, veliler ve anasınıfı öğrencileri DEĞİŞTİR-DÖNÜŞTÜR solaganıyla anlamlı bir projeye imza attı. Dumlupınar ilkokulu anasınıfı öğrencileri velileri tarafından hazırlanan geri dönüşüm içerikli kıyafetleri giyerek farkındalık yarattı. Görevli öğretmen, veliler ve öğrenciler Ulus anıtında toplandı. Minnikler geri dönüşüm temalı kostümleriyle buradan başlayarak Doktorlar caddesi ve Adalar mevkiinde yürüyüş yaptı. Yürüyüşte topluma geri dönüşü noktasında mesaj verilirken etkinlik vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.
Dumlupınar ilkokulu  ana sınıfı öğretmeni Meral Gültekin Aksoy projeyle birlikte Eskişehir’i, Dünyayı değiştirmek istiyoruz diyerek, “Küçük çocuklarla dünyayı değiştirmek için bir proje yürüttük. Eko-okullar kapsamında okulumuzda zaten projeyi yürüten arkadaşlarımız var. Onlar böyle bir ricada bulundular. Biz de atıklarla geri dönüşüm malzemesi olarak nasıl bir proje yapabiliriz diye düşünüp, çocuklarımız ve velilerimizi işin içine katarak çok farklı malzemeler kullandık. Eskişehirimizi, dünyamızı, toplumumuzu değiştirmek için güzel bir proje başlattık. Yaptığımız etkinlikleri okul ve sınıf ortamı dışında dışarıya da taşımak, şehrimizde bütün insanların sergisine çıkarmak bizim için çok değerli. Velilerime ve çocuklarımıza destekleri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir