London Live Eskişehir 2022 Kurban Bayramı

Eskişehir’de motosikletçiler kontak kapattı!

Videoyu Aç Eskişehir’de motosikletçiler kontak kapattı!
A
a

Eskişehir’deki motosikletçiler akaryakıt zamlarını kontak kapatarak protesto etti. Tepebaşı Belediyesi önünde toplanan motosikletçiler, motosikletlerini elleriyle iterek kullandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı belediyesi önünde toplanan onlarca motosikletçi kontak kapattı. Akaryakıt zamlarına dikkat çeken motosikletçiler adına konuşan 222 Eskişehir Motorsiklet Derneği BaşkanıGürkan Güler, “Son yıllarda çevre bilinci ile birlikte artan bir motosiklet kültürü gelişmektedir. Bu kültüre duyulan ilginin yayılmasının yaşam koşullarına da direkt veya dolaylı yoldan olumlu etkileri vardır. Toplumun motosiklete olan ilgisi arttıkça özellikle büyük şehir merkezlerinde yoğunlaşan trafik karmaşasında pratik ulaşım ve tatil günleri şehir dışı kırsala, doğaya açılma aracı olarak görülmektedir. Dolayısı ile bu durum kısmen de olsa trafikteki büyük araç sayısını azaltmaktadır” dedi.
EN BÜYÜK SORUN
Motorlu kuryelere de değinen Güler, “Aynı zamanda motorlu kurye olarak da adlandırılan ve sayıları hızla artan bir kolu hizmet aracı olarak da hayatımızda yer almaktadır. Büyük araçlara göre çevresel, ekolojik ve ekonomik olarak daha avantajlı olduğu için de bu ilgi gittikçe artmaktadır. Bu ve bunun gibi avantajlar doğrultusunda motosiklet kültürüne olan ilgiye, günümüz ekonomik koşulları ile artan akaryakıt fiyatlarından dolayı erişim sorunları sürücüleri ortaya camiası olarak çıkmaktadır. Motosiklet hükümetimizden motosiklet kültürüne olan bu ilgiyi teşvik edici ve erişimi kolaylaştırıcı adımlar atmasını rica ederiz” şeklinde konuştu.

KENDİLERİ İTTİLER
 Açıklamanın ardından tüm motosikletçiler motosikletlerini elleriyle iterek kullanarak zamları protesto etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Kurban Bayramı tebriği
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği
Kurban Bayramı tebriği