Eskişehir’de müzisyenler düğün hazırlıklarına başladı

Videoyu Aç Eskişehir’de müzisyenler düğün hazırlıklarına başladı
A
a

İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı 1 Haziran tarihli yeni ‘Kademeli Normalleşme’ kararlarına göre nikâh ve düğünlere belli şartlarla izin verilecek olması, düğünlerde sahne alan müzisyenlerin yüzünü güldürdü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Korona virüs ile mücadele kapsamında bir yılı aşkın süredir uygulanan bazı kısıtlamalar, birçok sektörü olumsuz yönde etkiledi. Özellikle düğünlerin yasaklanması, bu sektöre bağlı olan inşaat, ulaşım, yiyecek-içecek gibi sektörlerin yanı sıra hayatını müzikle idame ettiren vatandaşların da maddi yönden büyük yaralar almasına sebep oldu.

Mesleklerini tekrar icra edebilecekler
Geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısı sonrası yayınlanan yeni ‘Kademeli Normalleşme’ kararlarına göre ise artık düğünler belli şartlara bağlı olarak yapılabilecek. Bu durumda sahnelere tekrar dönebilmeleri söz konusu olan müzisyenler ise enstrümanlarını ellerine alamadıkları zor günleri geride bırakarak mesleklerini tekrar icra edebilecekleri günler için hazırlık yapmaya başladı.

“Çok zor günlerden geçtik”
Müzisyenler olarak düğünlerin kapanmasından bu yana birçok sıkıntı çektiklerini ve devlet tarafından yapılan yardımlarla ayakta kalmaya çalıştıklarını anlatan Kültür ve Turizm Bakanlığı Eskişehir mahalli sanatçısı Ömer Ulutaş, “Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle müzik sektöründe ben ve benim gibi birçok meslek arkadaşımız gerçekten çok zor günlerden geçtik. Eylülden bu yana müzik faaliyetlerinin olmadığı bir süreçti bu. Devletimizin ve Kültür Bakanlığımızın yardımları oldu müzisyenlerimize, yöresel sanatçılarımıza. Bu süreçte tabii müzisyenler, müzik ve enstrüman icracılarının kullanmış oldukları enstrümanın aksesuarları var. Bugün bir keman teli 450 TL, yani bunu icra edemediği için bunu da kazanamıyordu” ifadelerini kullandı.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi