Eskişehir'de o karar fırsatçılara yaradı!

Videoyu Aç Eskişehir'de o karar fırsatçılara yaradı!
A
a

Eskişehir'de pazarların açılması vatandaşı memnun etti ancak kimileri toptancıların fırsatçılık yaparak fiyatları yükseltmesinden şikayet etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tam kapanma süreci nedeniyle bir hafta boyunca tezgah açamayan pazarcı esnafı, bir günlük açılmadan kaynaklı halde toptancıların ürünlere zam yaptığını söyleyerek, semt pazarlarının en az iki gün açılmasının daha doğru olduğunu belirtti.

Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulamaya konan 17 günlük tam kapanma sürecinde semt pazarları bir hafta boyunca hiçbir yerde açılmadı. Yapılan görüşmeler neticesinde İçişleri Bakanlığı genelgesi ile cumartesi günü tüm semt pazarlarının açılmasına karar verildi. Pazarcı esnafı, verilen karardan dolayı mutlu olduklarını fakat pazarların tek gün değil 2 gün açılmasının daha doğru olacağını ifade etti. Eskişehir’de de açılan pazarlarda emniyet görevlileri denetimler yaparak sosyal mesafe kurallarına uymayan vatandaşları uyardı. Aynı anda yaklaşık 25 pazar açıldığı için pazarlarda kısıtlı sayıda tezgah yer aldı. Bu nedenle de bazı tezgahların önünde uzun kuyruklar oluştu.

AÇILDIĞI İÇİN MUTLUYUZ
Bir hafta tezgah açamadıkları için sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Sevgülen Arslan, “Vala çok mutluyum bugün açıldık. Allah razı olsun açanlardan. Biraz maddi sıkıntı yaşadık. Çürüyen malımız yok. Ama fiyatlar biraz pahalı. Hal pahalı toptancılarda. İşler iyi şu an” dedi.

TOPTANCILAR ZAM YAPTI
Pazarların bir günlüğüne açılmasından kaynaklı halde toptancıların ürünlere zam yaptığını ve pazarların en 2 gün açılmasının daha doğru olduğunu belirten Oğuzhan Tepekaya, “Bizim için iyi oldu ama müşteri için de iyi oldu. Ama fiyatları çok yükselttiler pazar bir gün olduğu için. Bizden kaynaklı değil. Ama müşteri için sıkıntı. 2 gün açık olsa daha iyi olur. Bir gün olunca herkesin canı yanıyor. Halde duran insanların malı biraz zarar gördü. Bir gün daha açılması lazım semt pazarlarının” diye konuştu.

PAZARDA ÇEŞİT ÇOK
Pazara alışveriş yapmak için gelen vatandaşlar ise, bir hafta boyunca marketlerden alışveriş yapmak zorunda kaldıklarını, pazarın açılmasının iyi olduğunu söyledi. Markette ürünlerin daha pahalı olduğunu da belirten vatandaşlar, pazarlarda daha fazla çeşit bulabildiklerini bu nedenle pazara gelmeyi tercih ettiklerini belirtti.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi