Eskişehir’de onlar bayramdan umutsuz

Videoyu Aç Eskişehir’de onlar bayramdan umutsuz
A
a

Her yıl Ramazan bayramı telaşesi yaşanan ayakkabı tamircilerinde bu yıl işler beklendiği gibi ilerlemiyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de Sıcaksular sokakta bulunan ayakkabı tamircileri pandeminin etkisinde kaldı. Koronavirüse karşı alınan tedbirler doğrultusunda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının yanı sıra, bayram ziyaretlerinin önüne geçmek için koyulan yasaklar ayakkabı tamircilerini işsiz bıraktı. Eskişehir’de yaşayan herkesin bildiği Sıcaksular’da yaşanan bayram yoğunluğundan eser kalmadı.
Yıllardır ayakkabı tamirciliği yapan ve pandeminin işlerini çok düşürdüğünü belirten Serdar Düzenli, “Pandemi olduğu için hareketlilik yok. En çok iş yapacağımız zaman olan hafta sonunda işyerimizi kapatıyoruz. Hafta içi de pandemiden ve Ramazandan dolayı saat 5 gibi dükkân kapatıyoruz. Yakınımızdaki çay ocaklarının kapalı olması bile bizim işimizi etkiliyor. Müşteri yakınlarda vakit geçiremeyince bize ayakkabısını bırakmıyor” dedi.

“Bayramın geldiğini hissetmiyoruz.”
Eskiden bayram yaklaştığında işlerinde yoğunluk olduğunu belirten Düzenli, “Bayramın geldiğini hissedemiyoruz. Bayram zamanı çarşımız bu kadar boş olmaz. Şuan bomboş. İşlerin zaten son 4-5 yıldır tadı yoktu. Bir de pandemideki kısıtlamalar eklenince tamamen boşta kaldık. Eski bayram heyecanını bir daha ne zaman yaşarız bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.
Arıman Web reklam
1000
icon
adsız kahraman 27 Nisan 2021 12:21

Sıcaksulara Değirmen Sokak tarafından girişteki ( tencere tava satan esnaf dükkanı karşısı ) ilk Ayakkabı Tamircisine 2 ( iki ) adet kemere delik açımı için gittiğimde benden 8 ( sekiz ) tl istedi bende 5 ( beş ) tl vereyim dediğimde ileride Murat var belki o fiyata yapar diyerek umursamadı bile, Oturduğun yerde kemere 4 delik açacaksın aradaki çay ocağının karşısındaki esnafa gittim abi ne verirsen dedi. Sonrada umutsuz oluyorsun. Ayağına gidiyoruz adam başka esnafa yönlendiriyor.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi