Eskişehir’de onların işleri hareketlenmeye başladı!

Videoyu Aç  Eskişehir’de onların işleri hareketlenmeye başladı!
A
a

Pandemi nedeniyle uzun süredir yapılmayan nikah ve düğün törenlerinin kontrollü bir şekilde tekrardan yapılmasına karar verildi. Karardan duydukları memnuniyeti dile getiren gelinlikçiler, son günlerde işlerinde hareketlilik olduğunu söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Covid-19 salgını nedeniyle bir süredir nikah ve düğün törenlerinin yapılmasına izin verilmiyordu. 1 Haziran itibariyle açıklanan kademeli normalleşme kararları neticesinde sınırlı sayıda kişiyle nikah ve düğün törenlerinin yapılmasına müsaade edileceği duyuruldu. Açıklanan karardan dolayı mutlu olduğunu anlatan gelinlikçiler ise, iki yıldır iş yapamadıklarını ve mağdur olduklarını belirtti. Gelin adaylarının siparişlerini vermeye başladığını söyleyen gelinlikçiler, önümüzdeki aylarda işlerin daha da açılmasını beklediklerini ifade etti.


Mağdur Olduk

Serap Polat Çelik: “Pandemiden bayağı bir etkilendik tabi. Ama şimdi bir hareketlilik oldu tabi ki. Nikahlar, düğünler başlayınca hareketlilik artar. Fiyatlarımız aynı. Pandemiden önce de aynıydı şimdi de aynı. Değişen bir şey yok fiyatlarımızda. Düğünlerin olmadığı zamanlar çok zordu bizim için. Ama şu anda açıldı. İnşallah daha iyi olacak diye düşünüyoruz. Hem gelinler açısından hem bizler açısından. Onlar da mağdur oldu çünkü biz de mağdur olduk.”

Hareketlilik Başladı

Nezire Bakmak:İşlerde hareketlilik başladı. Gezenler, dolaşanlar var, sipariş verenler var tek tük. İnşallah olacak dada da. Umutluyuz. Tam açılmadı işler ama açılacak gibi ilerleyen günlerde. Yazın artar diye umutlanıyoruz. Düğünler nikahlar olsun artık. Çok sıkıntı çektik. Kapalı kaldık. Kiralarımız çalıştı hep. Bunların stresi öldürüyor insanı. Fiyatları değiştirmedik. Fiyatlar aynı. Daha sipariş aldık  ama satış yapmadık henüz.”


Zararımız Karşılanmadı
Selin Özergen: “1 Haziran’dan itibaren işlerimizde yoğunluk var. İnşallah böyle devam eder diye düşünüyorum. Bizim için zor bir süreç oldu. Yaklaşık iki senedir durgundu. Çok zor geçti bu iki yıl. Çok bir destek alamadık. Borçlandık bu dönemde borçları ödemekte zorluk çektik. İşler açıldı şimdi ama zararımız karşılanmadı. İnşallah toparlarız. Birçok gelin bu seneye erteledi düğününü. Bu sene hareketli geçer diye düşünüyoruz.”MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi