Eskişehir’de Onur Yürüyüşü’ne izin verilmedi

Videoyu Aç Eskişehir’de Onur Yürüyüşü’ne izin verilmedi
A
a

Eskişehir'de Adalar Porsuk Mevkii'nde yapılmak istenen Eskişehir 1. Onur Yürüyüşü'ne polis izin vermedi. Biri avukat 20 kişi gözaltına alındı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir'de Adalalar Migros önünde yapılmak istenen Onur Yürüyüşü'ne polis izin vermedi. Yürüyüş başlamadan önce eylem alanına yakın çevrede bulunan kişiler, eyleme katılma ihtimalleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Polisler, gözaltına aldıkları kişileri "Yasaklama kararlarına aykırı davrandıkları" gerekçesi ile işlem yaptıklarını, kimlik kontrollerinin ardından serbest bırakılacaklarını bildirdi.

BİR AVUKAT DA GÖZALTINA ALINDI
Bölgeye gelen çok sayıda avukat gözaltıların hukuksuz olduğunu söyleyerek gözaltıların serbest bırakılmasını istedi. Bir süre olayın yatışmasının ardından yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. Bu sırada bir avukat da gözaltına alındı. Çevreden geçen vatandaşlar alkışları yürüyüş yapmak isteyenlere destek verdi. Gözaltına alınanlar Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Avukatlar da destek ve işlemleri takip için emniyete gitti. MELTEM KARAKAŞ KAYA


 

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi