Eskişehir’de oto yıkamacılarda ‘toz taşınımı’ mesaisi

Videoyu Aç Eskişehir’de oto yıkamacılarda ‘toz taşınımı’ mesaisi
A
a

Meteoroloji 3.Bölge Müdürlüğü tarafından önceki gün Eskişehir için yapılan toz taşınımı uyarısı gerçekleşirken, bu durum oto yıkamacıların işine olumlu yansıdı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin öngörüsü ile toz taşınımı ve fırtına uyarısı yapılmıştı. Tahminde pazar ve pazartesi olmak üzere iki gün Afrika üzerinden toz taşınımı ve il genelinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek rüzgarla birlikte yer yer toz savrulması beklendiği belirtilmişti. Meteoroloji 3.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan tahminler gerçekleşirken, sokaktaki araçların üzerlerinin toz ile kaplandığı gözlemlendi. Birçok aracın toz ve çamurla kaplanması oto yıkamacıların işini olumlu yönde etkiledi.

“Toz ve çamur bizim işe olumlu yansıyor”
Eskişehir’de oto yıkama işiyle uğraşan Fahri Toğrul, durgun olan işlerinin biraz olsun açıldığını belirtti. Aracının tozla kaplandığını gören vatandaşların, oto yıkamacıların yolunu tuttuğunu söyleyen Toğrul, “Pazar günü aşırı tozlu halde birkaç araç geldi. Ben hava durumundan kaynaklı olduğunu bilmiyordum. Bugün daha fazla araç geldi. Gelenlerin neredeyse hepsinin üstünde toz tabakası vardı. Sonradan internette gördüm böyle bir uyarı olduğunu. Bizim için iyi oldu tabi, işlerimiz açıldı. Toz ve çamur bizim işe olumlu yansıyor” dedi.
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir