Eskişehir’de parklarda spora büyük ilgi

Videoyu Aç Eskişehir’de parklarda spora büyük ilgi
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin uzun yıllardır uyguladığı parklarda sabah ve akşam sporu etkinlikleribu yıl da vatandaşlardan büyük ilgi gördü. 11 parkta düzenli olarak yapılan egzersizlere katılım her geçen gün artarken, Eskişehirliler açık havada spor yapmanın tadını çıkarıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyükşehir Belediyesi’ninher yaştan bireyin spor yapabilmesi amacıyla uzun yıllardır sürdürdüğü ve bir gelenek haline gelen parklarda spor etkinlikleri, bu yıl da sporun birleştirici ruhunu tüm Eskişehir’e yaydı.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın Eskişehirlileri açık havada spor yapmanın keyfini yaşattığı etkinlikler, hafta içi 4 gün boyunca düzenli olarak sabah ve akşam saatlerinde gerçekleşiyor.
Sabah 09.00-10.00 ile akşam 17.00-18.00 saatleri arasında yapılan etkinliklerde,egzersiz programlarına katılan vatandaşlar açık havada sağlıklı şekilde spor yapıyor.
Uzman antrenörler tarafından yaptırılan spor aktiviteleri Osmangazi Sahası, Kentpark,Uluönder Parkı, Aydın Arat Parkı veBüyük Parkbaşta olmak üzere 11 ayrı parkta gerçekleşirken, spor etkinlikleri tüm yaz boyunca devam edecek.
Açık havada parklarda spor yapma imkanı verilmesi nedeniyle Başkan Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür eden vatandaşlar, “Sabah ve akşam saatlerinde yapılan spor aktivitelerini kaçırmadan takip ediyoruz. Düzenli ve saatli olarak spor yapmanın çok büyük faydası var. Üstelik açık havada, yemyeşil parklarımızda özgürce spor yapıyor olmak ayrı bir güzellik. Kadınlar olarak parklarda böyle güzel etkinliklerde olmaktan dolayı çok mutluyuz. Yapılan bu doğru uygulamayı etkinliklere katılarak destekliyoruz. Spora böyle değer verilmesi hepimizi çok ama çok memnun ediyor. Bizlere bu imkanı sağlayan Başkanımız, Hocamız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz” dediler.
 
SPOR ETKİNLİNLERİYAPILAN PARKLAR VE SAATLERİ:
Pazartesi - Çarşamba (Tepebaşı)
Büyük Anıtpark (Şarhöyük) 09:00-10:00, Kum Saha Park(Yenibağlar) 09:00-10:00, Uluönder Göletli Park 09:00-10:00, AbdülcemilKırımoğlu Parkı( Batıkent) 17:00-18:00, Beşevler Parkı( Ertuğrulgazi) 17:00-18:00.
Salı - Perşembe (Odunpazarı)
Kardelen Spor Parkı(Vişnelik) 09:00-10:00, Sağlık Çalışanlarına Saygı Parkı( Ihlamurkent) 17:00-18:00, Seramik Park( Yenikent) 17:00-18:00, Osmangazi Spor Sahası 08:30- 09:30, Aydın Arat Parkı(Kurtuluş) 09:00-10:00, Kentpark(Şeker) 09:00-10:00
 
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir