Eskişehir’de patates soğan kuyruğu

Videoyu Aç Eskişehir’de patates soğan kuyruğu
A
a

Eskişehir’in Şirintepe Mahallesi’nde vatandaşlara 8 ton patates, 2 ton soğan dağıtıldı. Sabah erken saatlerde patates, soğan almak için Şirintepe Mahallesi’ne gelen vatandaşlar, kamyonun önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
çeltiği satın alarak vatandaşa ücretsiz dağıtma kararı aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da pandemi nedeniyle zor durumda kalan çiftçiye destek çalışmalarının süreceğini söyledi. Bu kapsamda da Eskişehir’in Şirintepe Mahallesi’nde bulunan Örme Sokak’ta vatandaşlara 8 ton patates, 2 ton da soğan dağıtıldı. Evine patates ve soğan götürmek isteyen vatandaşlar, sabah erken saatlerde Örme Sokak’a gelerek kamyonun önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Polis ekiplerinin de geldiği dağıtımda sosyal mesafe kurallarını ihlal eden vatandaşlar sık sık uyarıldı.

Daha İyi Organize Edilebilirdi
Sabah erken saatlerde patates, soğan alma umuduyla kamyonun önünde bekleyen vatandaşların bir kısmı bebek arabasıyla bir kısmı da el arabasıyla geldi. Tam kapanma döneminde oluşan uzun kuyruk, yoldan geçenlerin tepkisine neden olurken, evine patates, soğan götürecek olan vatandaşlar dağıtımdan memnun olduğunu ifade etti. Bir kısım vatandaş ise, kaymakamlığın dağıtımı yaparken daha iyi bir organizasyon yapması gerektiğini söyledi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi