Eskişehir’de pazarcılar tezgahlarının önüne ateş yakarak ısındı

Videoyu Aç Eskişehir’de pazarcılar tezgahlarının önüne ateş yakarak ısındı
A
a

Eskişehir’de dün geceden itibaren başlayan ve halen devam eden kar yağışı pazar tezgâhını açan esnafı zor anlar yaşattı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Son günlerde adeta yaz havasını yaşayan şehirde dün geceden itibaren başlayan kar yağışı hala devam ederken, sabah erken saatlerinde tezgâhlarını açmak isteyen pazarcıları büyük zorluğa soktu. Kentin Şirintepe ve Yeni Bağlar mahallesinde kurulan Pazartesi Pazarındaki esnaf, dondurucu soğukta bir yandan müşteri beklerken diğer yandan ürünlerine yağan karı temizlemek zorunda kaldı. Pazarcı ateş yakarak soğuktan korumaya çalışırken, üste açan normal şemsiyenin de üstüne ayrıca naylon ile örterek kardan kurtulmaya çalıştı. Ayrıca pazarcılar, tezgâhların önündeki kar birikintileri süpürerek müşterinin gelişini kolaylaştırmaya çalıştı.


Kar yağışını engel olarak görmeden vatandaşlara hizmet eden pazarcılar, devamlı gelen müşterilerini geri çevirmemek için karlı günde bile tezgâhlarını açtıklarını belirttiler. Yaşanan soğuk sebebi ile bazı ürünlerde donma meydana geleceği bilen pazar esnafı, bu tür ürünlerini bugün pek getirmediği, getirilirse de oldukça sıcak yerde sunarak satmaya çalıştığı söyledi.
Öte yandan her pazar gününde dolup taşan pazar yeri, bugün ise birçok pazarcının gelmemesinden dolayı boş kaldı. Ayrıca öğle vaktine kadar pazarda pek müşterinin de gelmemesi göze çarptı.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi