Eskişehir'de sanki deprem oldu! Bu sorun çözülemiyor...

Videoyu Aç  Eskişehir'de sanki deprem oldu!  Bu sorun çözülemiyor...
A
a

Eskişehir'in kırsal kesiminde yol kenarlarında, tarım alanlarına yakın bölgede zaman zaman gözlenen hafriyat, moloz ve inşaat atıkları bu defa kent merkezinde görülürken, çevre sakinleri bu sorumsuzların cezalandırılması gerektiğini belirtiyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Korona virüs (COVİD-19) tehlikesi nedeniyle temizliğin mutlak önem taşıdığı dönemde; Kurtuluş mahallesi Ziyapaşa caddesi kenarında ve Gürdere sokak ile Saçak sokak arasındaki sahada, hafriyat, molozlar ve inşaat atıkları nahoş görüntüler oluşturuyor. Cadde kenarında ve sokak içinde bu çirkin görüntüler adeta pes dedirtiyor. Hafriyat, moloz ve inşaat atıkları; Kurtuluş mahallesi sakinlerini ve bu bölgede bulunan esnafı da rahatsız ediyor.
Gürdere sokakta dükkânı olan esnaf Osman Acar bu görüntüden rahatsız olduğunu belirterek yaptığı açıklamada, ‘’Esnaf dükkânımın önünde 3 aydır bekleyen hafriyat, moloz ve inşaat atıkları; işlerimizi, maddi ve manevi yönden kazancımızı olumsuz yönde etkiledi. Müşteri potansiyelimiz düştü. Hatta rüzgâr estiği zaman; hafriyat, moloz ve inşaat atıklarının tozları dükkânlarımızın içine kadar geliyor. Eskişehir turizm bakımından hareketli bir şehir. Şehrimize gelecek ve gezecek olan turistleri bu görüntü olumsuz yönde etkileyecektir. Bu hafriyat ve molozların esnaf dükkânlarının önünden kaldırılmasını ve temizlenmesini, sorumluların bulunarak cezalandırılmasını istiyoruz’’ dedi.
 
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi