Eskişehir’de servis ücretlerine zam kapıda

Videoyu Aç Eskişehir’de servis ücretlerine zam kapıda
A
a

Eskişehir Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Abdurrahman Yüceer, servis ücretlerine yüzde 20 zam yapılmasını istediklerini belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Abdurrahman Yüceer, bu yıl servis ücretlerine yüzde 20 zam yapılmasını istediklerini açıkladı.
Yüceer, “Servisçiler olarak giderlerimiz çok fazla. Bir buçuk senedir yakıta, sigortaya, kaskoya, ÖTV’ye gelen zamlar var. Bu zamları baz alarak yüzde 20 zam istedik”

"Zam talebimiz yüzde 20"
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne Servisçiler Odası olarak zam talebinde bulunduklarını ifade eden Servis İşletmecileri Odası Başkanı Abdurrahman Yüceer, “UKOME’de bizim zam talebimiz görüşüldü. Bir hafta sonra bize haber vereceklerini söylediler. Zam talebimiz de yüzde 20’dir. Her sene belediyemizle zam konusunu pazarlık usulüyle görüşüyoruz. Belediyemizle bir noktada anlaşırız diye düşünüyoruz. Yüzde 20 zam talebimizi kabul etmezse ikili ilişkilerle bunu bir yerlere getiririz” dedi.

"Eskişehir’de 750 adet okul servisi yapan esnafımız var"
Servisçi esnafının okullara hazır olduğunu belirten Yüceer,  “Çünkü servisçiler okul servisi yapamadı. Dolayısıyla çocuklarımız gibi servisçilerimiz de okulların açılmasını büyük bir özlemle bekliyor. Eskişehir’de 750 adet okul servisi yapan esnafımız var. Bunların yüzde 80’i bir buçuk senedir mağdur. Bir buçuk senedir çalışamadılar. Geri kalan yüzde 30’lik kısmı fabrikaya yöneldi. Fabrika servisi yapıyorlar şu anda. Geçen sene 0,3 km. rehber personelle birlikte yaklaşık 250 liraya geliyordu. Bu sene istediğimiz zam yüzde 20. Bu sene bu rakam ortalama 300 lira olur. Seneye vurduğumuz zaman 9 ay çalışıyoruz. Senede 2700 liralara denk gelir” diye konuştu.

"Kapanma olursa iflas ederiz"
Yüceer, sözlerine şöyle devam etti: “Biz devlet okullarında ücreti aylık alıyoruz. Veliler kullanmadığı sürecin ücretini zaten ödemediler. Geçen sene okullar yaklaşık bir ay açık kaldı. Veliler bir ay servis ücreti ödedi. Kullandıkları kadarıyla parasını ödediler. Servisçiler olarak giderlerimiz çok fazla. Bir buçuk senedir yakıta, sigortaya, kaskoya, ÖTV’ye gelen zamlar var. Bu zamları baz alarak yüzde 20 zam istedik. Bir daha kapanmayı kesinlikle istemiyoruz. Bir buçuk yıldır mağdur olan bir esnaf grubu var. Bir buçuk yıldır borcu borçla ödeyen bir esnafımız var. Bir daha kapanma olursa bu bizi kesinlikle iflasa sürükler”
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi