Eskişehir’De Seyrine Doyumsuz İlkbahar Çiçekleri

Videoyu Aç Eskişehir’De Seyrine Doyumsuz İlkbahar Çiçekleri
A
a

Vatandaşlar Bu Çiçeği Dokunuyor

Eskişehir’de sıcaklığın artması ile birlikte ilkbaharın göstergesi olan ilk çiçekler açmayı başlarken, seyrine doyumsuz manzaralar oluşuyor.
Kentin Adalarda, Çarşı, Anadolu Üniversitesi, Şirintepe mahallesi gibi birçok yerinde yolun kenarında bulunan veya vatandaşların bahçelerinde özenle diktiği ağaçlarda açan çiçekler ilkbaharın geldiğini hatırlatıyor. Ayrıca Porsuk kenarında bulunan ağaçlar arasında tek bir ağacın açtığı çiçekleri vatandaşların dikkate çekti. Buraya gelen vatandaşlar ise bu ağcın yanında hem fotoğraf çekiyor hem de çiçeklerini dokunarak doğayı yakından hissediyor. Şehrin birçok yerinde açan çiçekleri çevredeki insanları doyumsuz manzaralarla mutlu ediyor.

Porsuk kenarında tek ağaç
Porsuk kenarında çiçek açan tek ağacını görerek mutlu olanlardan biri ise 83 yaşındaki Şayende Kartal oldu. Kartal, burada çiçek açan ağacını görünce çok mutlu olduğunu dile getirerek, bu çiçekler, içinde bulunduğumuz korona virüsü tehdidin sonlandırmasıyla baharın mesajını taşıdığını inandığı de belirtti. Şayende Kartal, “Evet, bahar geldi. Bu çok güzel çiçek açmış. Bayıldım yani. Siz de bayıldınız her halde. Hakikaten Porsuk kenarında çiçek açan tek ağaç. Çok güzel şahane. Bahar geldi inşallah bu virüsten de kurtuluruz. Türkiye’mize çok hastalık olmaz. Havalar ısınınca virüs gidiyormuş. İnşallah biz de ucuz kurtuluruz yani” dedi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi