Eskişehir’de vaka sayısı yükselişte!

Videoyu Aç Eskişehir’de vaka sayısı yükselişte!
A
a

Eskişehir için kritik tabloyu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Kentte koronavirüs vakaları artış yaptı, Bakan Koca'nın açıkladığı verilere göre Eskişehir’in turuncu yani riskli bölge dönme ihtimali yükseldi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir için kritik tabloyu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Kentte koronavirüs vakaları artış yaptı, Bakan Koca'nın açıkladığı verilere göre Eskişehir’in turuncu yani riskli bölge dönme ihtimali yükseldi.
27 Şubat- 5 Mart 2021 tarihleri arasında bu rakam 48,27'ye yükselmişti, ancak sonraki iki haftada yaşanan artış gerçekten korkutucu boyutta.
Bu rakamlarla Eskişehir orta risk grubundan, yüksek risk grubundaki kentler arasına geçiş yaparken, bu hafta içerisinde de benzer bir artış yaşanırsa, Eskişehir'in çok yüksek risk grubuna girmesi kesin olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan yasakların tekrar uygulanmasına henüz başlanmayacağını açıklasa da, Eskişehir "kızarırsa" bir çok yasak da geri dönebilecek.

Sağlık Bakanı Koca, illere göre haftalık vaka sayısının güncel halini paylaştı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6 Mart-12 Mart haftasında illere göre 100 bin kişiye düşen Kovid-19 vaka sayısının güncel haritasını paylaştı. Buna göre vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 178,25, Ankara'da 68,53 ve İzmir'de 78,57 oldu.
Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabı Twitter’dan, illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı.
Koca açıklamasında, "İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayılarını harita üzerinde görebilirsiniz. Tedbirlere uyarak normalleşmek mümkün." ifadelerini kullandı.
Paylaşılan tabloya göre, 6 Mart-12 Mart 2021 tarihleri arasında illere göre haftalık vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 178,25, Ankara'da 68,53, İzmir'de 78,57 oldu. Vaka sayısı en yüksek iller ise, Samsun 458,53, Sinop 345,56 ve Giresun 296,84 olarak sıralandı.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi