Eskişehir’de vatandaş tepkili: Bunlar daha iyi günlerimiz!

Videoyu Aç Eskişehir’de vatandaş tepkili: Bunlar daha iyi günlerimiz!
A
a

Şekere gelen yüzde 67’lik zammın ardından Eskişehir’deki Türkşeker Satış Ofisinde 1 kilogram şekerin fiyatı 11 TL’den 17 TL’ye yükseldi. Satış ofisi önündeki şeker kuyruğuna baston ve tabureleriyle giren yaşlı vatandaşlar, çocuklarıyla beraber şeker satın alanlar, ekonomideki acı tabloyu gözler önüne serdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, Tarım Kredi ve bazı marketlere ucuza sattığı şekere yüzde 67, diğerlerine ise yüzde 37 zam kararı aldığını duyurdu. Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası yanında açılan Türkşeker satış ofisinde de kilogramı 11 TL’den satılan şekerin fiyatı 17 TL’ye yükseldi.

Piyasadan daha uygun fiyata şeker almak isteyen vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde olduğu gibi satış ofisi önünde uzun kuyruklar oluşturmaya devam etti.Kuyrukta beklerken taburelerini yanında getiren yaşlı vatandaşlar vaziyeti gözler önüne serdi. Bazılarının ise çocuklarıyla birlikte sıraya
girdiği ve çocukların da şeker satın aldığı görüldü. Kuyruktaki Eskişehirliler “Bunlar daha iyi günlerimiz!” diyerek gidişata tepki gösterdi.

Ruşen Alptekin: “Türkşeker’in Genel Müdürlüğü Pazartesi sabah 9.00’dan itibaren zammın uygulanacağını söyledi. Neden burada Cuma günü arıza var dendi? Şekeri kestiler. Neden? Olan şekerleri satmadılar.”

Ramazan Aydın: “Burada bu fiyata vereceğine marketlere dağıtsın, aynı fiyata marketlerden alalım. Burada niye böyle milleti kepaze yapıyorlar? Zam geldi. Bütçemiz yetmiyor, yetse zaten buraya gelmeyiz. Burada bir 15-20 lira karımız oluyor. Onun için geliyoruz. Çare yok.”

Cihat Akçora: “Alıştık artık. Sürekli her şeye durmadan zam geliyor. Benim düşüncem bunlar iyi günlerimiz. Gidişat hiç iyi değil, sürekli kötüye gidiyoruz. Bundan sonrası daha kötü olacak. Şu anda mesela emeklilere, memurlara yüzde 40 zam gelecek. Ama dışarıda gelecek zamlar her şeyden daha fazla.”

Bilal Özdemir: “Haftaya da daha fazla fiyattan alacağız. Alışkınız biz buna. Gelmeye mecbursun. Markete gitmeye gücümüz yetmiyor. 6 ayda 1 kere bana zam veriyor ama buna her gün geliyor. Zam gelmeden benim cepten gitti. Bu iyi günlerimiz, ne olacağımız belli değil.”


,
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi