Eskişehir’de vatandaşa bir dokunduk bin ah işittik!

Videoyu Aç Eskişehir’de vatandaşa bir dokunduk bin ah işittik!
A
a

‘Temmuz ayında asgari ücrete zam gelmeli mi?’ diye sorduğumuz vatandaşlara bir dokunduk bin ah işittik. Asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam gelmesi gerektiğini anlatan Salim Sezer, “Her şeyin kötüsünü alıyorum. Peynirin kötüsünü, zeytinin ucuzunu al. Üstüme bir şey almıyorum” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hayat pahalılığı nedeniyle geçinmenin zorlaştığı son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gerekirse yıl ortasına doğru enflasyon ve günün koşulları değerlendirilerek tekrar bir değerlendirme yapılabilir” ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in "Asgari ücret dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak koruması gündemimizdedir” açıklamaları vatandaşlarda temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacağına yönelik beklentilere neden oldu. Konuyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz vatandaşlar ise sadece asgari ücrete değil, emekli maaşlarına da zam yapılması gerektiğini anlattı. Asgari ücretle de emekli maaşıyla da Türkiye’de geçinmenin imkânsız olduğunu belirten vatandaşlar, her şeyin en ucuzunu, kalitesiz olanını almak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Mualla Yılmaz

“Asgari ücrete zam gelmeli. Geç bile kaldılar. Kime yetkin o para. Ben de emekliyim. Bizim maaşlarımız da düşük. Emeklilere de asgari ücretlilere zam gelmeli ama önce her şeye indirim gelmeli. Bana kalksa asgari ücret en az 10 bin lira olmalı. Bizler de temel ihtiyaçlarımızı zor karşılıyoruz.”

Fatih Malbur

“Bence gelmeli zam. Zor durumdayız, geçinemiyoruz. Herkes gibi kötüyüz. İstiyoruz temmuzda bir az zam gelsin. En az 6 bin lira olması gerekiyor. Çünkü yaşam şartları gittikçe zorlaşıyor. Her şey daha çok pahalanıyor. Çarşıdan 200 liraya çıkamadım. Yetmiyor asgari ücret. Temennimiz zam gelmesi.”

Nimet Atılgan

“4.253 lirayla geçinemez kimse bu şartlarda. Ben 800 lira engelli parası alıyorum. 1000 liraydı. Düşürdüler. Şu an açım resmen. Başka gelirim yok. Valiliğe, kaymakamlığa gidiyorum. Yardım almaya çalışıyorum. Ben devletimden yardım istiyorum. Kanser hastasıyım. İlaçlarımı bile alamıyorum.”


Salim Sezer

“Gelmeli. Emekliyim.Asgari ücret bile alamıyorum. Her şeyin kötüsünü alıyorum. Peynirin kötüsünü, zeytinin ucuzunu al. Üstüme bir şey almıyorum. Elbiseler 4 senelik. Ayakkabılar 10 senelik. Kahvaltıda peynir kireç gibiydi. Süt tozundanmış. Demek ondan ucuz. Gelir dağılımında dengesizlik var.”

İhsan Güçlü

Kesinlikle zam gelmeli. Her şey aldı başını gitti. Asgari ücret kalmadı ki. Alım gücü zayıfladı. İnsanlar cambazlık yapıyorlar. Asgari ücretle geçinenlere Nobel Ödülü verilmeli. En az 10 bin lira olmalı bu şartlarda. Emekliler, emekli olduğuna pişman.2 bin 500 lira alan emekli var.” MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir