Eskişehir'de veliler tedirgin!

Videoyu Aç Eskişehir'de veliler tedirgin!
A
a

6 Eylül’de okulların açılmasını isteyen Eskişehirli vatandaşlar, uzaktan eğitimin fayda etmediğini söyledi. Pandemi kurallarına uyulması gerektiğinin altını çizen vatandaşlar, çocuklarını okula göndereceklerini, fakat tedirgin olduklarını da belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı yazılı açıklama ile okulların zamanında açılacağını duyurmuştu. "Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz kesinlikle mümkün değildir" diyen Koca,aşı olmanın “Her bir vatandaşımız için tercihe bırakılamayacak bir toplumsal ödev” olduğunun da altını çizmişti. Okulların açılmasını isteyen Eskişehirli vatandaşlar ise, çocuklarını okula göndermek istediğini fakat pandemi kurallarına uyulması şartının mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.
Ayşe Değirmen
“Vakalar arttı. Ben çocuğumu geçen sene göndermedim. Bu sene de göndermeyi düşünmüyorum. Vakalar arttığı için tedirgin oluyoruz. Bence açılmamalı. Sosyal mesafeli olsun okullar. Pandemi kurallarına uyulmalı. Ama çocuklar uymuyor. Sınıfta ayrı olsalar, teneffüste el ele tutuşuyorlar.”
Halit Durukan
“9. sınıfa gidiyorum. Okulların açılmasını istemiyorum. Vakalar çok. Tehdit eder gibi zorla aşı olacaksınız diyorlar. Açılacaksa da pandemi kurallarına uyulsun. Uzaktan eğitimle zor oldu. LGS’ye girdik ama sınav çok zor geldi. Okullar açılırsa gideceğim ama.”
Arda Çıracı
“9. sınıfa geçtim. Ben okulların açılmasını istiyorum. Çünkü çok kaybımız oldu. Yurt dışında okullar kapanmadı. Bizde sürekli kapandı, açıldı. Eğitim alamadık. Okullar açılsın. Eksik kaldı bilgilerimiz. Böyle olunca da sınavlardan düşük puanlar geldi.”
İsmail Kök
“Çocuklar iki sendir okula gitmiyor. Eğitimden çok geri kaldılar. Eğitim şart. Tedbirler alınarak okula gidebilirler. Çocukların eğitimi çok geriledi. Evden olmuyor. Yüz yüze daha iyi. 6 Eylül’de okullar açılmalı bence. Açılırsa çocuğumu göndereceğim.”
Aysun Tunç
“Okullar açılmalı ama aşı olmayan velilerin çocuklarının okula alınmasını istemiyorum. Aşı olmayan velinin çocuğu taşıyıcı olabilir. Okulların denetimli kontrollü bir şekilde açılmasını ve eğitimin yüz yüze yapılmasını istiyorum. Uzaktan eğitim gördü ama hiçbir faydası olmadı. Açılırsa göndereceğim.”
Nazmi Özkan
“Evetokulların açılmasını istiyoruz. Tedirginiz vakalar arttığı için. Aşı sorunu da var ama mecbur göndereceğiz okula. Özel okul araştırıyoruz. Okullar kurallara uyması zor gibi duruyor ama mecbur gidecek okula.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi