Eskişehir’de yaz aylarının vazgeçilmezi: Sifon limonata

Videoyu Aç Eskişehir’de yaz aylarının vazgeçilmezi: Sifon limonata
A
a

Eskişehir’in simgesi haline gelen portakal, limon, şeker, karbondioksit ile suyun karışımından hazırlanan ‘sifon limonata’ yaz ayının gelmesiyle birlikle tezgâhlarda yerini aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sıcak yaz aylarında serinlemek isteyen vatandaşların sevdiği içeceklerden biri olan sifon limonata, Odunpazarı’nın en önemli simgelerinden biri haline geldi. Eskişehir’in geleneksel içeceği, vatandaşın isteği üzerine küçük ve büyük bardaklarda servis ediliyor. Bu günlerde kafelerde ortalama 20 liraya satılan limonata ve portakal sularının aksine sifon limonata tezgâhlarında içecekler, küçük boy 5 liraya, büyük boy ise 8 liraya satılıyor.

"Portakal, limon, şeker, karbondioksit ve suyun karışımdan yapılıyor"
Çocukluğundan beri sifon limonata ve portakal suyu satıcılığı yapan Abdullah Satır, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte satışlarının artmasından memnun olduğunu dile getirdi. Okulların kapanmasıyla satışların daha da artacağından bahseden Satır, “Yaz ayının gelmesiyle birlikte sezonu açtık. Şu anda satışlarımız iyi. Okulların kapanmasıyla birlikte daha iyi olacağını zannediyorum. Çocukluğumdan beri sifon limonata yapıyorum. 30-35 senedir Eskişehir’de satılan bu içecek, portakal, limon, şeker, karbondioksit ve suyun karışımdan yapılıyor. Uzun yıllardır satılan sifon limonata Eskişehirlilerin vazgeçilmezi olmuş durumda” diye konuştu.
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir